Wpis z mikrobloga

Tak czytam o problemach zielonogórskiego szpitala z niedoborem masek i kombinezonów. Dlaczego nie przeznacza jednego pomieszczenia do dezynfekcji? Każdy mógłby mieć swoje podpisane, po skończonym dniu wszystkie użyte środki ochrony porozwieszac na wieszakach, odpalić generator ozonu i wszystko wysterylizowane na drugi dzień. Jakie są przeciwwskazania? Przecież mechanicznie od chodzenia kombinezony się nie zużywają tak szybko.
Pytam poważnie czy są jakieś przeciwwskazania. #koronawirus #2019ncov #zdrowie #bhp #medycyna
  • 16
@MirkujeOd2009Roku: też się zastanawiałem jak jest z dezyfenkcją tych fartuchów. Generator ozonu musieliby kupić ale np takie lampy UV to wiszą w standardzie w szpitalach. Może nie ma badań dotyczących skuteczności takiej dezynfekcji i utraty właściwości materiałów
@MirkujeOd2009Roku: Ja ostatnio kupilem ozonator od chinczyka za 90zl :D taki malutkie pudelko, do odkażania piwnicy z pleśni. Właczyłem na 10min i wyszedłem. Jak wróciłem po 10min, to myslalem ze sie udusze ;) niby w ciągu godziny daje 20g ozonu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@komw: też mam... Często pakuję jakieś rzeczy, buty do dużego wora na balkon i dmucham do środka zabija wszystkie zapachy zarazki idealnie.
@komw po pierwsze na bank małe pudełko za 90 zł nie wytworzy 20g /h.
Po drugie Mirku ozon jest toksyczny i wchodzić do takiego pomieszczenia można tylko w masce przeciwgazowej, ewentualnie po amatorsku na bezdechu wskoczyć szybko okno otworzyć żeby przewietrzyć.
@komw parę minut niestety nie zadziała dezynfekująco. Trzeba utrzymać stężenie minimum 2 ppm przynajmniej 2 godziny. Żeby znać stężenie albo trzeba kupić czujnik ozonu za 2.5k albo mieć certyfikowany sprzęt i ze wzoru uwzględniając kubaturę i moc urządzenia obliczyc czas niezbędny na ozonowanie
@MirkujeOd2009Roku: Hm, nie nazwałbym tego smrodem, źle się wyraziłem. Bardziej to jest taki duszący zapach, coś jakby bardzo steżony zapach jaki czuć po burzy, po opadach deszczu. Ale taki bardzo intensywny.
Jest jakiś sposób aby sprawdzić czy nie powstają tlenki azotu ?
@MirkujeOd2009Roku: Wiesz w jaki sposób sprawdzić czy pojawiają się tlenki azotu? Widzę, że ozon chyba powstaje, bo jak wcześniej w piwnicy pojawiała się pleśń na jakiś przedmiotach (drewno, materiał), to teraz zostawiłem kromkę chleba, to mimo wilgotności 70-80% nic się na nim nie zrobiło