Wpis z mikrobloga

Włochy w skrócie:

- pośród 98 osób ostatnio zmarłych w Lombardii 97 to osoby 60+
- rodziny nie mają możliwości nawet pożegnać się z umierającymi bliskimi
- noszenie maski przez wielogodzinny dyżur jest b. niewygodne
- w Lombardii zakażonych lub poddanych kwarantannie 500 lekarzy i pielęgniarzy szpitalnych
- ponadto w Lombardii zakażonych 60 lekarzy rodzinnych
- w regionie Wenecja Euganejska zakażonych lub poddanych kwarantannie 450 lekarzy
- w/w lekarze i pielęgniarze nie mogą służyć pacjentom
- niektórzy lekarze powrócili z emerytury na pomoc
- drugi już dekret rządowy w tym m.in. szpitale nie będą przyjmować pacjentów z chorobami uznanymi za niewymagające natychmiastowej interwencji medycznej (nie podano na jakim obszarze - przyp. mój); zamknięcie szkół w całych Włoszech; zajmowanie hoteli na miejsca kwarantanny w razie potrzeby (nasza specustawa chyba też to umożliwia - przyp. mój)
- kończą się zapasy krwi

Moim zdaniem wygląda to bardzo źle.

Dodajmy, że Wyborcza twierdzi, że nie podkręca paniki i podaje tylko sprawdzone treści:

U nas znajdziesz wyłącznie sprawdzone treści, bez podkręcania emocji.


źródło:
https://wyborcza.pl/7,75399,25767168,lider-wspolrzadzacej-we-wloszech-partii-ma-koronawirusa-lekarka.html#s=BoxOpImg4

(źródło powołuje m.in. się na wpisy lekarki Federici Brena w mediach społecznościowych)

#koronawirus
  • 16
@m4r_: na prawdę mnie to dziwi. Już były tu teorie, że Włosi mają więcej receptorów ACE2 niż Europejczycy (nie ma żadnego potwierdzenia, według mnie źródlowe dane źle zinterpretowane), że Włosi się całują na powitanie, że rozwoziciel jedzenia był pacjentem zero, że we Włoszech jest dużo Turystów (we Francji też). Jak dla mnie to wszystko nie trzyma się kupy i odpowiedzi nie ma.
@bellazi: ale we Włoszech i tak większość jest zdrowa, nie mówiąc o Chinach xD we Włoszech jest tyle przypadków bo totalnie olali środki ostrożności, wystarczy o tym poczytać
@komw: @Harmideron: chociażby to że jak się ludzie zgłaszali, to lekarze/służba zdrowia olewali/olewała i nawet nie wprowadzali kwarantanny czy obserwacji jak chociażby u nas, pomijam gdzie gość ze stwierdzonym przypadkiem se wyszedł ze szpitala wsiadł w taksówke i pojechał w cholere xD
@komw: Jak myślisz że można jakiekolwiek sytuacje związane z tym wirusem porównywać w ten sposób, to mam złą wiadomość. Szczerze to nie wiem, może będzie gorzej albo lepiej, nikt tego nie wie, cała sprawa jest zbyt rozdmuchana w mediach totalnie bezsensu ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jarokowa: widziałem film ze szpitala we Włoszech gdzie w tle lekarz zsunął sobie z twarzy maskę przy wypisywaniu papierów i podrapał się po twarzy XD To a propos Lombardii
@jarokowa "nie mogą służyć pacjentom"? XD Ja zawsze myślałam, że lekarze oraz pielęgniarki (i inni medycy) są od opieki, ochrony i ratowania ludzkiego życia, a nie od służenia pacjentom. Typowo polskie podejście ¯_(ツ)_/¯
@jarokowa: najlepsze jest to, że te konusy nie chcą.mi oddać kasy za odwołany booking w Lombardii. Twierdzą, że wszystko jest ok i mam wpadać i nie widzą podstaw do oddania pieniędzy