Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@r3v: Nieoficjalne źródła podają, że Kaczyński dał mu swojego kota do przypilnowania, gdy wyjeżdżał w delegację, a on podobno odruchowo go podpisał.

  • Odpowiedz
@robertx: stanowczo się nie zgadzam. Każda zmiana to dobra zmiana. Dlatego jeżeli ma rządzić po to na 100 procent, a jak pis to też na 100%. Władza musi mieć łatwość przeprowadzania zmian. To podstawa rozwoju/ Problem, że PO ma zero merytoryki, więc kolejne zmiany może wprowadzać jak już lewica.
  • Odpowiedz
  • 110
Dlatego jeżeli ma rządzić po to na 100 procent, a jak pis to też na 100%. Władza musi mieć łatwość przeprowadzania zmian.


@Alt- Ja #!$%@?ę XD
Nie, władza nie ma mieć łatwości przeprowadzania zmian. Władza na mieć ręce skute moimi prawami oraz ograniczonym mandatem, jaki otrzymała od obywateli. Ja wiem, że wam się marzy Turcja czy drugie Wegry, ale w cywilizowanym świecie na totalitaryzm miejsca nie ma.
  • Odpowiedz
@Tarec:

Po pierwsze, @Alt- słusznie zwraca uwagę, że najlepiej rozwijają się kraje, w których nie ma takiego rozmycia odpowiedzialności, jak u nas. Jest system parlamentarny albo prezydencki i nic nie stoi na przeszkodzie w realizowaniu przez zwycięski podmiot, władzy. U nas mamy miks obydwu rozwiązań, który sprowadza się do kompletnej niemocy, gdy prezydent jest z innej opcji niż większość parlamentarna. Praktyka pokazuje jak bardzo @Alt- ma rację. Najsilniejsze państwa świata to
  • Odpowiedz
@Alt-: Chodzi mi bardziej o to, że od lat mamy władzę która myślimy, że już gorsza być nie może. Wybieramy więc kolejnych i oni pokazują, że spokojnie, można być jeszcze gorszym niż tamci poprzedni. I tak dalej i tak dalej...
  • Odpowiedz
@Tylko_noc: liberum veto działało przez prawie 100 lat do póki idiota nie stwierdził że dobrym pomysłem będzie sprawienie że wystarczy 1 veto. Przed tym liberum veto polegało na tym że większa grupa osób musiała powiedzieć liberum veto żeby odrzucono
  • Odpowiedz