Wpis z mikrobloga

3 pełne dni na Sankt Petersburg wystarczą?
Myślę nad dwoma opcjami podróży:
- autobusem: Warszawa - Wilno (jedna noc) - Tallin (jedna noc) - St. Petersburg (3 noce) i lot powrotny
- LOTem Warszawa - St. Petersburg (3 noce)

W drugim przypadku lot zjada mi hajs na Wilno i Tallin, ale lecę 2h, a nie jadę 24h.

Startuję z zachodniej Polski, może jakoś łatwiej się stąd dostać niż z Warszawy? Może lot do Helsinek i stamtąd autobus?
Plus, jechał ktoś już z Tallina do Petersburga? Jak pogranicznicy z mają się do tej e-wizy?

#petersburg #sanktpetersburg #rosja #podroze
  • 9
@ortopliss: 3 dni powinno wystarczyć, aczkolwiek pewnie będziesz miał niedosyt, polecam od razu intensywnie zabrać się za zwiedzanie (tym bardziej, że wypadałoby zobaczyć też Peterhof i Puszkin). Możesz też sobie zaplanować tam więcej czasu, zależnie od preferencji - myślę, że nawet jak weźmiesz 5 dni na miejscu to nie będziesz się raczej nudził. Byłem kilka razy a i tak mi mało.

Niedawno robiłem trasę Helsinki-Petersburg to było spoko, trochę przewoźników jest,
@ppanicz: ale chyba skuszę się na bus przez Wilno/Ryge/Tallin i powrót samolotem z tranzytem przez Mińsk. Miałem jechać pociągiem do Barcelony tej wiosny, ale koronawirus mnie wystraszył troszkę :/
@ortopliss: no to niestety, wizz lata też do bratysławy i budapesztu, może to w czymś pomoże. do Londynu też, ale wtedy mnożą się koszty za bagaż i ryzyko przesiadki. ew. wizz z polszy do turku, a dalej helsinki i petersburg, też opcja
@ortopliss: byłbym ostrożny z tym tranzytem przez Mińsk i upewniłbym się u kogoś/linii lotniczej. Lot Petersburg-Mińsk traktowany może być jako lot wewnętrzny, Białoruś i Rosja nie mają granic, jakkolwiek do Mińska możesz jako Polak wlecieć na kilka dni bez wizy, to nie wiem czy e-wiza uwzględnia takie przejście graniczne do upuszczenia Rosji. Z tego co pamiętam to jest mowa o międzynarodowym przejściu na lotnisku Pulkovo, ale lot wewnętrzny to chyba nie
@ortopliss: Imo w 4 dni to tylko liźniesz miasto i okolice, ale rzuciłbym, że nadal lepszy rydz niż nic! Wwożą jak każda normalna, sprawdzą i puszczą lub będą mieć jakieś ale w jakimś tam przypadku