Wpis z mikrobloga

Pacjent Triban 500, ten na Microshifcie, niedawno wycofany ze sprzedaży. Napęd praktycznie nowy, czysty, nasmarowany. Wizualnie bez zarzutu, łańcuch sprawdziłem i nie jest wyciągnięty.

W czym problem? Łańcuch objeżdża na przedostatniej koronce kasety (przełożenie 3x7). Co z tym można zrobić? Mam opcje podłożyć inną kasetę na próbę, bo mam w innym rowerze.
#szosa #rower
  • 8
@albin88: Zachowuje się tak jakby był wyciągnięty łańcuch i zużyta zębatka kasety. Łańcuch nie zmienia przełożenia, a skacze po zębach koronki na której się znajduje.
@zukikiziu: Mogę zrobić zdjęcie jutro, ale zapewniam Cię i właśnie w tym rzecz, że ten napęd ma przejechane jakieś 300 km. Przymiar łańcucha nie wpada nawet przy pomiarze 0.75.

Co wiem, to, że łańcuch w tym Tribanie jest z plasteliny, bo mój wyciągnął się na amen po jakiś 1000 km, ale stan tego jest na prawdę dobry.
@krabat: Lancuch dociety? Jak bedzie za dlugi to bedzie przeskakiwal na mniejszych zebatkach, bo przerzutka zmniejsza naciag na wyzszych biegach, przez co lancuch sie luzuje i moze przeskakiwac przy mocniejszym depnieciu w pedaly.