Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Mam pytanie. Jakiej aplikacji używacie do szukania i tworzenia tras rowerowych?
Fajnie byłoby jakby aplikacja dawała możliwość ściągania tras. Miała ich dużo. Np. rowerowy pierścień wokół poznania. Green Velo. Itd. Ściągam i jadę tak jak mi aplikacja mówi. Oprócz tego aby była możliwość tworzenia własnej trasy. Np. jadę z poznania do Wrocławia i już w domu sobie planuje trasę. A później tylko zgodnie z nią jadę. Fajnie jakby dało się ją edytować dość łatwo bo coś obok jest to tylko dodaje się punkcik i tyle. Jest coś takiego? Co polecacie?
#podroze #podrozujzwykopem #rower #pytanie
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@Pasozyt_Zawadiaka a co lepiej? Czy mieć obie? Ja zawsze google maps a jeżdżę dość dużo. Zawsze na trasie jak spotykałem to mieli jakieś aplikacje a ja zupełnie zielony xd no i żeby zapisywała ślad to też spoko
  • Odpowiedz
@Simfecstio: trasy rysuję w stravie, jest opcja fajna, która pokazuje gdzie zazwyczaj jeżdżą rowerzysci a gdzie nie, a potem z tego gpx wysyłam na telefon i nawiguję locus pro (ale darmowy też ślad pociągnie)

na zwykłym bieda samsungu 14 godzin nawigowania bez ładowania, ślad ponad 300km, bez zacinek, błędów itd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: to jest apka stricte do planowania podróży. Możesz wybierać jakiego typu to aktywność; mtb, road, gravel- bierze pod uwagę nawierzchnię po której będziesz jechać, praktycznie każda droga ma przypisaną faktyczną nawierzchnię. Trasy buduję się bardzo prosto, masz podgląd przewyższeń, ostrzeżenia o nieprzejezdnych miejscach itp. Dla mnie dodatkowo ważna świetna integracja z Wahoo.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: to prawda, nie ma. ale chyba nigdzie nie ma tego dobrze pokazanego. na stravie szukam segmentu na dyskusyjnym fragmencie (segment explore) i patrzę czy szosowcy tam jeżdżą. jeśli wyniki są dalej niejasne, pytam pod aktywnościami :P
  • Odpowiedz
  • 0
@Simfecstio mniej więcej jest, ale nie tak dokładnie jak komoot. Problem w tym że komoot też się pod tym względem myli czasem. Najlepiej używać wszystkiego po trochu, no ale to trzeba mieć czas :)

Plus w Ride with GPS jest opcja roznych map I street view I rysowanie kresek ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@bajcik wokół poznania chyba już wszędzie jechałem. Ale nie zapisywałem trasy to tego nie ogarnę. Ale w sumie w końcu ogarnąłem te zapisy trasy. A trasę z google maps można łatwo jakoś exportowac do pliku gpx?
Showmystreet ma dane ze street view?
  • Odpowiedz