Wpis z mikrobloga

Mam 21 lat i już niemałe zakola. Czy minoxidil, biotyna czy mezoterapia itp są w stanie zahamować/spowolnić w miarę przyzwoicie łysienie, skoro nie obniżają DHT? sama stymulacja mieszków włosowych i tzw uśpionych cebulek w pewnym sensie hamuje utratę włosów, gdyż te cebulki nie umierają całkowicie?
Wiem, że najskuteczniejszy jest finasteryd i dutasteryd ale jednak skutki uboczne odstraszają i chce wiedzieć w jak dużym stopniu te bardziej bezpieczne leki są w stanie to zahamować.
#zakola #lysienie #finasteryd #dht
  • 58
  • Odpowiedz
Swoją drogą, jak długo planujesz brać fina? Do końca życia, aż znudzą ci się włosy czy do momentu ewentualnego pojawienia się skutków ubocznych?


@KarbowanaPapryka: Mogę nawet po śmiercie jak to przywróci włosy na głowie. Życie towarzyskie ( dom - praca, dom - praca ) czy seks u mnie nie istnieje, więc poprawa z włosami na głowie to zyskanie czegoś z "pustego".
  • Odpowiedz
@CuckCuckKlan: Powiedz mi. W jakim wieku zacząłeś i w jakim jesteś. I najwazniejsze to czy odczuwasz jakikolwiek dyskomfort po braniu fina? czy to jest po prostu jak witaminy z rana.
  • Odpowiedz
@kerri: 34 lata i łykam jak witaminy. Raczej większym problemem jest u mnie przemęczenie czy depresja lub obniżenie nastroju. W lepsze dni nie ma problemu z erekcją na przykład jak mam dłuższy urlop.
  • Odpowiedz
@nordsjelland: Majorem nie jestem, ale badania krwi najlepiej zrobić przed (co jest oczywiste) i 3 albo 6 miesięcy później. Wydaje mi się, że zrobienie tych badań po 3 miesiącach, potem po 6 (w sumie 9) i po roku byłoby w porządku. To drugie i trzecie to już raczej tak kontrolnie
  • Odpowiedz
@nordsjelland: Jeżeli nie robiłeś jeszcze żadnych badań to wydaje mi się, to pewnie lepiej byłoby poczekać. Te badania nie są jakoś zajebiście kluczowe, bo w końcowym rezultacie większość ludzi ma hormony w normie i wyniki nie powinny wpłynąć na to, czy ktoś postanowi tego fina brać. JEDNAKŻE, jak je zrobisz i potem rzeczywiście miało się coś popsuć (albo nawet nie popsuć, ale odrobinkę zmienić) to zawsze będziesz mógł sobie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nordsjelland: no właśnie czytam o tych problemach i kurna jak jest ryzyko że zostanie problem z to ja pieprzę te włosy. Idę do dermatologa i zrobię badania ale nad tym Finem to się mocno zastanowię. Dzięki za odp.
  • Odpowiedz