Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania
Dziewiąty update #finansowypoker
Start maj 2019: 35000 pln.
Stan na 31 luty 2019: 71 856,62 pln.
Lubię stosować miarę waluty europejskiej więc mam ~16704 euro (dalej jest 4,30zl)

Miałem spory #!$%@? w finansach, przez promocje bankowe i szaflowanie środkami pomiędzy kontami. Aż pogubiłem budżet i musiałem rozpocząć od początku zostawiając wcześniejsze dane w innym pliku.
Obecnie sytuacja wygląda tak. 11k wyrzuciłem na Revolut w celu "ochrony przed inflacją" aby gotówka była w innej walucie. Jak na razie straciłem na tym ze 150zł. Tą częścią zacznę uczyć się giełdy, i postaram się inwestować. Jest 10842,07zł.
Dorzuciłem przez luty 550zł + 131,78 + 45,93 z odsetek do konta 24k więc jest 24 727,71zł.
Razem 10842,07+24727,71=35 569,78zł.
Miałem pieniądze na ubezpieczeniu na życie które zlikwidowałem. Jestem singlem więc jest mi niepotrzebne, za 5lat uzyskałem miażdzące i zawrotne 1286,84zł po podatkach i niedawnej stracie na giełdzie. Same wypłaty w razie faktycznego wypadku lub śmierci śmiesznie małe, więc poleciało.
Razem 35 569,78+36 286,84 = 71 856,62 zł.
Do 75000zł brakuje 3143,38zł. 543,38 wykonam w marcu, więc 2500zł, brakuje do 75k.

Jak mówiłem masakra.
Na koncie do inwestycji zostaje jak na razie 11k. To i tak za dużo.
Aktualny stan: 10842,07 (-157,93zł; -1.4357%).

Fundusz bezpieczeństwa aktualnie: 61014,55 zł. To też za dużo.
Na razie wrzucone to będzie na konto oszczędnościowe, ale końcowo - trzeba zrobić fundusz bezpieczeństwa, nauczyć się robić portfel, lata czytania na temat inwestycji ale nie praktykowania - zamienić na pierwsze kroki w praktyce. Część ponad . Nikt za bardzo nie dorobił się na inwestycjach, raczej ludzie tracą. Ale bardzo podoba mi się taki rozwijający problem ;) Co teraz robić z tymi pieniędzmi aby pomnażać.
Jeżeli założyć sumę pieniędzy na koncie oszczędnościowym, lub lokacie - na pół roku czasu bez pracy, to moje koszty życia zawierają się coś koło 1500zł/mies, gdy zaciśnie się pasa. Daje to 9k. Getin ma konto 3,5% na 10k na 12miesięcy. No jeszcze nie wiem jak się ustawić żeby nie tracić głupio pieniędzy przez podatek belki i inflację.
To daje 52 014,55zł do zagospodarowania na nie wiem co xD. omg...

Absolutnie tego nie wydam, mimo że fajnie by było sobie coś kupić. Nie generuję aktualnie żadnej kasy, nie mam właściwie fachu w ręku. Nic się nie zmienia, jestem dalej nieumiejętny z pieniędzmi i nie mogę sobie ufać zbytnio. Dużo się uczyć.

W życiu prywatnym - wszystko stoi pod znakiem zapytania. Jakby nazwać mnie pytajnikiem, to byłaby akuratna mnie ocena. Nie wiadomo nic co przyniesie przyszłość co będzie dalej, nie mogę żadnych planów jak na razie wyprowadzić - które pomogły by mi operować tymi pieniędzmi i pozwalać na bogacenie się. W marcu mam wizytę w szpitalu, więc na leczeniu upłynie ten miesiąc, zobaczymy jakie koszta przyniesie. Wrzuciłem to już w budżet, zamykam się.

Chyba wypada podnieść próg do którego dążę do 150k. Pieniądze które dostałem, nie ja wygenerowałem to po prostu darowizna od rodziców, więc nie ma się co podniecać. Ale lećmy na razie dalej starym wzorem, mimo dodatkowej kwoty. Trzeba się sprężąć, już niedługo będę musiał okładać blisko 2 tysiące miesięcznie żeby zmieścić się w celu. Jako że nie ma co siebie piłować i żydzić, muszę generować więcej pieniędzy, i to szybko. Albo wzrost zarobków w kraju, albo wyjazd za granicę. Najpierw leczenie więc będę miał czas żeby myśleć.

Najpóźniej do końca 2020 roku, mogę odkładać 128eur miesięcznie. Jest to ostatni miesiąc w którym mogę odłożyć tak niską kwotę, i nadal zmieścić się w celu (100k do końca 2023), jeśli potem będę odkładał nie mniej niż 550eur miesięcznie. 550eur to kwota obliczona po uzyskaniu wiedzy odnośnie proporcji moich kosztów życia do zarobków, nie zamierzam zwiększać kosztów życia o dużą ilość, przed wykonaniem celu.

#oszczedzanie #inwestowanie #pieniadze

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 4