Wpis z mikrobloga

@Cieply_kocyk jak nie mieszkasz w Polsce to nie kupuj ubezpieczenia w Polsce bo ubezpieczenia w Polsce są tylko dla ludzi mieszkających na stałe w Polsce (a w każdym razie nie dla ludzi mieszkających na stałe za granicą).
@kotbehemoth: dzwoniłam dziś do Avivy, tak o żeby się dowiedzieć i ponoć nie ma z tym problemu, nawet jeśli osoba, w tym przypadku mój niebieski, nie ma polskiego obywatelstwa, ale szczerze to poprostu takich rzeczy nie ogarniam zbyt dobrze.
@Cieply_kocyk kupując w PZU trzeba się zdeklarować, że nie mieszka się na stałe za granicą. W sumie nie wiem jak w innych TU ale podejrzewam, że tak samo.

nie ma z tym problemu


Nigdy nie ma problemu, jak trzeba zapłacić towarzystwu ubezpieczeniowemu :) gorzej tylko potem odzyskać zwrot kasy w przypadku jakiegoś zachorowania.
gorzej tylko potem odzyskać zwrot kasy w przypadku jakiegoś zachorowania.


@kotbehemoth: należy ubezpieczać się świadomie. Np. brać pod uwagę choroby przewlekłe - jeśli ktoś na coś przewlekle choruje i zatai to podczas wykupywania ubezpieczenia to nic dziwnego, że później TU nie wypłaca.
Dlatego warto kupować ubezpieczenia u agenta, który ma obowiązek uświadomić i doradzić.