Wpis z mikrobloga

Hej. Przed wczoraj miałem usuwany kamień oraz robione piaskowanie. Pani stomatolog powiedziała że mogę odczuwać nadwrażliwości przez około 3 dni. Wszystko rozumiem, ale czuły stał się również ząb leczony wcześniej kanałowo. Z tego co wiem takie żeby nie powinny odczuwać nacisku, ani nadwrażliwości na ciepło i zimno. Poczekać pare dni i jak się będzie nasilało to uderzać do endo który to robił? Czy wizyta im szybciej tym lepiej? Kurna nie chciałbym stracić tego zęba, bo to górna 4 wiec wiadomo ( ͡° ʖ̯ ͡°) #stomatologia #dentysta #zeby
  • 7
@SkrytyZolw: Niestety pewien nie jestem. Możliwe że to z sąsiednich zębów, ale wrażenie jest takie jakby bolał właśnie ten . Co ciekawe jakieś dwa lata temu miałem już takie wrażenie, byłem u stomatologa który zrobił zdjęcie miejscowe i stwierdził że wszystko wygląda ok. Po jakimś czasie ból minął. Jeżeli nie przejdzie do przyszłego tygodnia to pojadę, zrobię panoramę i niech mi ktoś powie czy tam nie ma jakiegoś zapalenia. (Ewentualnie mam
@Zborro: Nie bierz antybiotyków sam! Poza tym w endodoncji wskazań do antybiotyku jest baaaaaardzo niewiele (i niestety stomatolodzy mocno nadużywają antybiotyków). Jak nie masz gorączki to nie ma po co.

Panorama to średnio się nadaje do dokładnej oceny, to trzeba zrobić zdjęcie celowane na tą okolicę, na panoramie może nie być nic widać, mimo że stan zapalny się toczy.

Używasz pasty na nadwrażliwość jakiejś? Ja bym to jeszcze poobserwowała parę dni,