Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje porady ... otoz koncze moj obecny placement i zastanawiam sie czy to kontynuowac czy sprobowac czegos nowego? Obecnie zajmuje sie elektronika (PCB/control systems). Przez ostatnie pol roku mojego kontraktu moge kontynuowac co robie do tej pory albo wybrac prace zwiazana z 'cell instrumentation' -> gdzie bede testowac wplyw swiatlowodu (ktory jest uzywany do monitorowania temperatury baterii) na charakterystyke baterii (EIS -> impedance spectroscopy). Co jest warte wiecej na CV -> praca w jednej dziedzinie czy moze roznorodnosc umiejetnosci (mam doswiadczenie w CFD, AVL Cruise, Simulink, Plecs, Solidworks)? Sprobowac czegos nowego?

Dodam jeszcze, ze bardzo lubie moja obecna grupe i zwyczajnie z przyjemnoscia przychodze do biura -> mam duzo praktycznej pracy poza modelowaniem.
#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #praca #kariera #uk

Co liczy sie bardziej?

  • Roznorodnosc umiejetnosci 33.3% (4)
  • Ekspertyza w jednej dziedzinie 66.7% (8)

Oddanych głosów: 12

  • 10
@motoinzyniere: Zrezygnowalem. Mam nieformalna opcje pozostania w zespole (elektronika), ale nie jest to w 100% potwierdzone. Ludzie mowia, ze elektronik zawsze znajdzie prace ale nie wiem jak to bedzie w moim przypadku. Mam jeszcze 2 moduly akademickie, gdzie teoretycznie zdobede jaka wiedze w dziedzinie baterii i uczenia maszynowego.
@Davidvia0: @motoinzyniere:

Ciekawy zakres masz, gratki :) Pochwalisz się na PW gdzie pracujesz ? (jak w UK w bateriach to spora sznasa, że znam kogoś z Twojego teamu)

IMO - ale tylko IMO - a przeszedłem przez wiele stanowisk, od produkcji poprzez baterie, silniki diesla, mikroturbiny aż do ogniw paliwowych obecnie - specjalizacja jest dobra, pod warunkiem że jesteś mrówką.

Jeżeli nie chcesz się wiązać na zawsze z jednym pracodawcą
@Wujek_Fester: Dziekuje za komentarz. Coz, to nie jest tak ze nic wiecej juz ma do roboty na tym placemencie ktory robie. Ale nie ukrywam, ze bedzie to po prostu dalszy rozwoj tego nad czym juz pracowalem (bardziej zaawansowany). Projekt jest powiazany z przemyslem - koncowy prototyp bedzie baza do produkcji na wieksza skale. Nad pewnymi aspektami nie da sie pracowac we wlasnym zakresie (nie stac mnie na eksperymentowanie z bateriami), inne
@Wujek_Fester: No tak ... tylko co za pol roku tego nie wiem ;) Za pol godziny mam rozmowe z dziewczyna, ktora zajmuje sie bateriami -> zapytam jakie sa mozliwosci pozostania na uczelni placemencie. Problem jest taki, ze moj obecny menedzer po czesci potwierdzil ze bedzie oferta pracy. A fakt, ze zmienilem dziedzine moze negatywnie wplynac na to czy moja aplikacje rozwaza za pol roku.