Wpis z mikrobloga

@SpalaczBenzyny: to można się jeszcze targować, gdy co roku wysyłają list z tańszą opłatą? i ile tak zbiłeś zł i z ilu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@fromasz56: skomentuj to jakoś, tzn. kwestię targowania się, bo nie słyszałem, że tak można
@Hamza: nie tyle targować, co po prostu przy odnowieniach w niektórych zakładach ubezpieczeń agent może dać dodatkową zniżkę "od siebie" - oczywiście mowa o większych multiagentach, którzy tzw. budżet zniżek sobie wypracowują dużą ilością wystawianych polis i przyjętej składki
@36873: Może Twój Tata iść ubezpieczyć pojazd. Po prostu na polisie będzie widniał jako "ubezpieczający". Natomiast co do wypowiedzenia najlepiej było by gdybyś Ty podpisał, ewentualnie współwłaściciel jeśli taki jest wpisany w dowodzie rejestracyjnym.
I ważne, polisę najlepiej wypowiedzieć dzień przed końcem ochrony (np polisa kończy się 7, wypowiedzieć najpóźniej można 6, w innym wypadku wskoczyć może automatyczne wznowienie). Jakbyś miał pytania to zapraszam na priv ;)
@Jestem_Tutaj powinien ale nie musi. Są zdarzenia losowe że polisa musi być ale właściciel nie może jej podpisać i co wtedy ma dostać karę z UFG za przerwe w ubezpieczeniu (mam tu na myśli akurat przypadek gdy kupiliśmy pojazd z ubezpieczeniem które nie zostanie automatycznie przedłużone)? Zresztą nie przesadzaj z tym burdelem bo właściciel pojazdu może później bez problemów wypowiedzieć taką polise na koniec ochrony.
@FR90: a jak właściciel (posiadacz) nie wypowie, to za automat windykowany jest ubezpieczający, od którego wiele TU nie chce przyjąć wypowiedzenia bo nie jest posiadaczem
to najdelikatniejszy przykład, agenci sami taki burdel tworzą, a wynika on głównie z nieznajomości przepisów i zapisów ustawy o ubezp. obowiązkowych