Wpis z mikrobloga

Witam, otóż jestem zmuszona jechać pociągiem IC w najbliższym czasie i mam w związku z tym takie głupie pytanko. Czy jeżeli kupię bilet dla siebie oraz dla swojej koleżanki przy stoliku, a pozostałe 2 miejsca wykupię po dużej zniżce (typu 50% i wzwyż) dla "ludzi widmo" przez inne konto, to czy ktoś się do mnie o to dopieprzy? Zastanawiam się nad tym, ponieważ mam sporo niemiłych doświadczeń związanych z ludźmi towarzyszącymi mi w podróży i chciałabym siedzieć z koleżanką przy stoliku sama (np. Rudy bachor puszczający bąki pozdrawia). #pociagi #pkp
  • 13
  • Odpowiedz
  • 1
@ailurophile
@mocneAnaboliczne
@starypijany123 Gwoli wyjaśnienia - na tej trasie, którą będę jechać zawsze są wolne miejsca, więc aż takim "potworem" nie jestem, że komuś zajmę miejsce siedzące. To że ktoś może się dosiąść to wiem o tym, ale bardziej chodzi mi o tą techniczną sprawę czy pkp/ic mnie nie dojedzie za to w jakiś sposób, albo czy nie wyda im się podejrzane, że te dwa miejsca na przeciwko kupią np. niepełnosprawne osoby
  • Odpowiedz
  • 0
@ailurophile ja potrzebuję stolik z racji tego że muszę mieć dostęp do latopa, a moja koleżanka ma chorobę lokomocyjną i potrzebuje trochę więcej przestrzeni, a w tych kochanych nowych pociągach IC nie da rady wyjść na korytarz i sobie stać tak jak w starych przedziałowych wagonach
  • Odpowiedz
@yadzka95 Ja tam kupowałam dla dziecka zerowke i mialam obok wolne, przeciez nikomu nie musisz pokazywać biletu. A jak ktoś siadzie to mówisz ze to miejsce jest zajęte
  • Odpowiedz
@SzaraSara: nie pomyślałam nawet o tym, bo mimo wszystko chciałam zapłacić jakiś symboliczny grosz za bilety, aczkolwiek dobry patent, dzięki wielkie ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yadzka95:
Aviomarin można jechać :).
Sam mam chorobę lokomocyjną. Ważne aby nie jechać tyłem (no, chyba że się śpi) i nie patrzeć w dół (na podłogę). Najlepiej skupić się na czymś dalekim.
  • Odpowiedz
@SzaraSara:@yadzka95: zgodnie z regulaminem przewozu taki trik nie przejdzie. Musisz wykupić pełny bilet (bez zniżek), żeby mieć wolne koło siebie.

Trik na bilet ze zniżką 100% dla dziecka do lat 4 jest kompletnie bezużyteczny jeśli pociąg ma wysoką frekwencję.
  • Odpowiedz