Wpis z mikrobloga

Czy w Polsce naprawdę nie ma #koronawirus? Czy może polskie szpitale nie bardzo wiedzą jak diagnozować i co robić z chorymi? W Norwegii potwierdzonych już około 30 zarażeń, setki ludzi w kwarantannie (w samym szpitalu w Oslo 140 pracowników na kwarantannie po tym jak 1 lekarz ma wirusa). Teraz prom turystyczny z Niemiec zatrzymany w jednym z norweskich portów na kwarantannie bo 2 osoby powiedziały ze miały kontakt z osoba u której zdiagnozowano wirusa (nie maja objawów, a tej osoby nie ma na statku). Jeśli ktoś podejrzewa u siebie wirusa, był w kraju gdzie występuje (nie tylko Włochy czy Chiny), miał kontakt z osoba zarażona czy pracował na tym samym oddziale/sektorze z osoba chora to idzie na kwarantannę i jest badany. A mimo to wirus się rozprzestrzenia. A w Polsce mimo ze setki tysięcy ludzi podróżuje po Europie to jeszcze nie ma wirusa. Niewiarygodne.
#polska #koronawirus
  • 27
  • Odpowiedz
@sjasmin: Bym się nie zdziwiła jakby już był ten wirus tutaj od dawna, ale przez te kryteria, ze tylko osoby, które były w Chinach/Włoszech max 2 tygodnie temu, mogą być badane pod tego wirusa, i panująca grypę oraz standardy polskiej służby zdrowia, to wszyscy u rodzinnego maja wpisana grypę ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sjasmin: Ty mi lepiej powiedz czy ten owczarek australijski w avatarze jest Twój i kto go odziedziczy jesli masz korone? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale rozumiem Twój punkt widzenia - bardzo duzo osob teraz jednak jedynie grype lapie, wiec nie ma co sie stresowac i popadac w paranoje - byc moze "rozchorowalas" sie ze stresu o koronawirusa, trzeba obserwowac
  • Odpowiedz
@asd23434asd przecież u mnie w mieście taka panikę zasiali, że jak ostatnio byłem chory, polazlem do przychodni, to było pusto, zero starych bab, więc plus wirusa taki, że nie ma kolejek do lekarza ( )
  • Odpowiedz
  • 5
"We Włoszech robili badania tak jak my teraz. Tylko tym którzy mieli objawy i w ciągu ostatnich 14 dni wrócili z Chin ( u ans dodatkowo z Włoch). Przełomem były dwie osoby, 35 letni sportowiec który nigdzie nie podróżował - miał ciężkie objawy grypopodobne o nieznanym pochodzeniu i starszy Pan z małej wioski który zmarł, a nie wychylał nosa ze swojej wioseczki. Ktoś mądry w końcu wpadł by tym dwóm osobą zrobić
  • Odpowiedz
#!$%@?, jaki zlot foliarzy paranoików to ja nie XD
A najciekawsze, że i prawie całkowitą korelacja z gimboateizmem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz