Wpis z mikrobloga

@Comparere: Ta i ta jest #!$%@? bo mają swoje wady UIowe np.
W pierwszej radiobutton idealnie pokazuje Ci że wybór jest pojedyńczy ale jest mało miejsca i możesz sie #!$%@?ąć klikając zaś druga nie informuje Cię że wybór jest pojedynczy. Gdyby w drugiej wersji wyszarzyć niewybrane opcje to bezkompromisowo druga opcja jest lepsza bo łatwiej trafić palcem na opcje oraz poprawnie komunikujesz ze wybór jest pojedyńczy.
@volski_: Książki może nie, ale ciekawych rzeczy można się dowiedzieć z takiego porównania. Każdy patrzy na sprawę nieco inaczej i mega ciężko jest coś komuś udowodnić lub samemu się przyznać do błędu, bo mamy zwyczajnie różne gusta. Natomiast argument, że "większość wybrała", raczej powinien wszystkim przemówić do rozsądku. Szczególnie jeśli jest to miażdżąca większość, a jak jeszcze jest to konkretna grupa docelowa, to już w ogóle ( ͡º ͜ʖ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Reverb: ale przecież kliknięcie od razu nie przekierowuje do następnego ekranu, zakładając że po wybraniu drugiej opcji, pierwsza się odznaczy, to w czym problem? Po wyszarzeniu sugerowałbyś, że nie da się już zmienić zdania, bo szare buttony oznaczają że nie da się ich kliknąć, chyba że ktoś by pomyślał żeby odkliknąć pierwszy wybór, przez co masz jeden zbędny klik i też ludzie się będą gubić. Oczywiście mowa o wersji prawej
@b0Ls: Figma jest super narzędziem do tego. Ja moje pierwsze kroki stawiałem jakieś 5 lat temu, budując apki w czasach studenckich. Wymyślałem projekt i leciałem z tematem - robiłem tak dla siebie. Z czasem zaczęły pojawiać się zlecenia na jakieś stronki itp. Jednocześnie przeglądałem sobie behance/dribble/awwwards i się inspirowałem.