Wpis z mikrobloga

Układ kuchni, taki plan zrobiony na szybko, bardzo ogólny zarys, wymiary 225x400cm.
Chodzi mi tylko i wyłącznie o zwrócenie uwagi na lodówkę


O co chodzi - czy przy takiej szerokości lodówka side by side o głębokości około 78cm, czyli jak na projekcie, ma sens? (w sumie na projekcie jest 79cm) Do tego jeszcze muszę brać pod uwagę odsunięcie tego bydlaka od ściany.

#pytanie #kiciochpyta #mieszkanie #remontujzwykopem #budujzwykopem
Pobierz matra - Układ kuchni, taki plan zrobiony na szybko, bardzo ogólny zarys, wymiary 225x...
źródło: comment_158313438782C0hgbvQU92r68OLy868k.jpg
  • 25
@mateusz-zahorski: btw - bo nie napisałam, na podłodze pomiędzy zmywarką a lodówką zostaje niecałe 81cm. Nie wiem czy to ok, czy nie, choć teraz mam takiego jamnika na 160, gdzie jest zwykła lodówka z dłuższymi przez to drzwiami i na przeciwko szafka i no cóż - nie jest super wygodnie, ale jakoś sobie trzeba radzić, za to to co widzisz wyżej, to kuchnia w obecnej sypialni. W obecnej kuchni bieda otworzyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matra: side by side ładnie wygląda, jest lód i woda. Ale Kostkarka zabiera zamrażalnik, trochę więcej miejsca jest. Ale to nie są side by side USA, bo w tych to pół Lidla zapakujesz, nie ma porównania. Przy małej kuchni bym odpuścił, nie ma sensu
@n1cod3: ale ja mam tę lodówkę, wiem jaka ona jest, jest bardzo spoczko, fajna, polecam, praktyczna i tak dalej. To nie jest dla mnie wydatek, bo gdyby był, to bym się w to nie pchała. Będzie trzeba inną, będzie inna, ale rozumiesz, chciałabym uniknąć wydatku. Mogę oczywiście wstawić tę i jak stwierdzę, że #!$%@?ówka, to wymienię na nową mniejszą, tylko trochę szkoda robić kuchnię na wymiar pod dużą lodówkę, a potem
@matra: ja na Twoim miejscu zrobiła zabudowę na całej długości ściany na przeciwko drzwi. I być może tam lodówkę, naprzeciw drzwi, żeby nie przeszkadzała w środku przejścia. Jeśli stół ma być tylko do jedzenia, dla 1-2 osób to raczej pociągnęłabym kawałek blatu bez szafek i wstawiła krzesła barowe. Tylko trochę głupio jeść ze ściana przed twarzą xD
@zaba34: no niestety, stół już mamy i to wygląda inaczej niż na projekcie. To jest ikea norden, składany. On jest nieco krótszy niż ten z projektu i o wiele węższy po złożeniu, taki prostokącik, jedno ze skrzydeł może będzie cały czas rozłożone (w stronę drzwi), a może tylko na czas posiłków, czas pokaże.
Może będzie złożony wzdłuż dolnej ściany projektu i rozłożony w stronę okna, nie wiem, niemniej stołu nie zmienimy,
@Prima_aprilis: drzwi tak naprawdę są na projekcie tylko do zaznaczenia, że tam są, sama jeszcze nie wiem, albo zostaną drzwi, albo nie będzie ich wcale, albo będą łamane/składane, choć nie znalazłam jeszcze składanych drzwi innych niż z gównolitu, nie wiem czy w ogóle istnieją jakieś dobre jakościowo.
Kompletnie nie podoba mi się pomysł z jedzeniem przy blacie na wysokich krzesłach, nie wiem, nigdy mi się to nie podobało, wręcz mnie odrzucało,
@matra: na tak małej powierzchni nie bardzo musisz się przejmować trójkątem roboczym. I tak masz wszędzie blisko xD
My mamy wysokie krzesła i jest właśnie jak mówisz - wszyscy goście i tak siedzą z nami w kuchni xD tylko my mamy półwysep i na krzesłach siedzi się twarzą do reszty kuchni.
Stół zostaw, tylko go postaw na lewo od drzwi. Tam skróć zabudowę, wydłuż naprzeciwko.
Tam skróć zabudowę, wydłuż naprzeciwko.


@zaba34: to już zależnie od tego jak nas instalacja puści, bo wolałabym ją na ścianie z lodówką, ale jest na ścianie ze zmywarką i ogólnie to mieszkanie jest #!$%@? mocno xD no i z tą ciasnotą to masz rację, bo na ile to możliwe, wolałabym jedno skrzydło rozłożone cały czas.
Wiesz, tak naprawdę wszystko jest kwestią przyzwyczajenia - ja mam jamnika, w którym na całe gardło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matra: mam podobną kuchnie i wszystko puściłem po jednej scianie, nigdzie mi nie pasowała lodówka a też chciałbym zrobić l lub u układ
@aphen: ja nie mogę mieć wszystkiego na jednej ścianie niestety, bo na bank nie puści mnie instalacja lub byłoby z tym za dużo papraniny, żeby wrzucić to na ścianę z lodówką. Niestety dokładnych planów nie posiadam, bazuję na tym co wiem o tym mieszkaniu, a wiem że są tam jaja z wieloma rzeczami.
@matra zastanowiła bym się nad lodowką na przeciwko wejścia. Jest to największy "mebel" i strasznie pomniejszy to przestrzeń. Przy tym układzie strasznie będzie przyciągać uwagę. Szczególnie że w tym wypadku stoi na środku ściany i jeszcze jest duża.
@magduska88: tylko wtedy nie ma gdzie kąta jadalnianego zrobić. chyba że w rogu pod oknem i wtedy dzielić kuchnię na dwie strefy tak naprawdę, dodatkowo rozwalając trójkąt roboczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@MrTukan: nie ma być za wszelką cenę, ale chciałabym wykombinować, tak żeby było i było ok. Jeśli stół to ten mały prostokąt czerwony, to jak go rozłożę, to przejście pomiędzy stołem a blatami będzie z dupy. I instalacja raczej na 100% musi być na krótszej ścianie.
Zakładając, że lodówka byłaby vis a vis wejścia, do jest na tyle przestrzeni, że drzwi nie kolidują, tak w razie czego. Drzwi mają ok 80cm