Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mamrotekk: karta tv na slot PCI do kompa + soft. jeden z programów do tego nazywał się BorgTV.
karta miała stery do windows 98 i win 2000, czyli w tych okolicach. pamiętam rok, bo wiem, że nie udało się jej odpalić na win xp i z tego powodu musiałem się przesiąść na linuksa, bo w nim działała nadal i mogłem programować nagrywanie. :)

lepszy program do tv, tak ogólnie, to był
Pobierz
źródło: comment_15833286525uVu79SOyuv0d2DWdBoj3t.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mamrotekk: nie wiem. moja miała wejście antenowe, które wpinałem do kablówki. zakodowany CANAL+ (i wszystkie inne kanały) miałem w kablówce, bez dodatkowego sprzętu. transmisja w kablu była analogowa.
@mamrotekk: myślę, że podobnie. tunery satelitarne wtedy można było podłączać do wejścia antenowego TV (były analogowe). kodowany program nie wyświetlał komunikatu "kodowany" tylko pokazywał właśnie poprzesuwany obraz (te paski). w związku z tym pewnie można było to łapać na kompa i borgiem odkodowywać.
gorzej, że ten obraz mozna było oglądać wyłącznie na kompie. nie przypominam sobie, aby wtedy kompy miały wyjście telewizyjne. miały zwykle tylko vga, a z kolei nie było