Wpis z mikrobloga

w obydwu przypadkach buttony są za małe i za blisko siebie


@6127: @Comparere: Button wcale nie jest zbyt mały. Jest wystarczająco widoczny dzięki samemu kolorowi ( ͡º ͜ʖ͡º) Dłuższy button przestanie wyglądać jak button. Druga akcja to text link, więc tu nie mamy wpływu na jego rozmiar. Obie akcje nie są też wcale zbyt blisko siebie - one muszą być blisko i tworzyć "grupę akcji".
istnieją jakieś zasady condo tego? czy jedynym warunkiem jest "podoba mi się"? wgle da się stwierdzić która wersja jest lepsza bez testów?


@tlaziuk: Istnieje bardzo wiele zasad komunikacji wizualnej i różnorodnych konwencji w projektowaniu GUI, które zostały wielokrotnie potwierdzone. Sztuką jest je umiejętnie wykorzystać ( ͡º ͜ʖ͡º)
link
@to_znowu_ja: @Comparere: Nadal uważam że są za małe i za blisko. Dlaczego? Trzeba zwrócić uwagę na Accessibility i Touch Targets w mobile designie. Gdybys w tym momencie wygenerował hit mapę dla tego projektu, zobaczyłbyś jak dużo użytkowników nie trafia precyzyjnie w button próbując go "tapnąć" palcem na smartfonie. To zdecydowanie nie jest najlepiej zoptymalizowany user experience.
@to_znowu_ja: @Comparere: wystarczy ze wyświetlisz sobie teraz ten projekt na smartfonie, zobacz jakiej wielkości jest twój kciuk w porównaniu do wielkości tych buttonów. Rejestracja to jedna z najważniejszych akcji, powinna być maksymalnie łatwa do wykonania, nie bez powodu tez często umieszcza się na takich ekranach możliwość utworzenia konta za pomocą Facebooka czy Google.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Comparere: błagam, kto normalny stosuje justowanie tekstu w takich miejscach :D Przecież te dziury są okropne. A tak jak ktoś wcześniej pisał, tekst jest jeszcze w granicy długości która można wycentrować, reszta elementów też jest na środku więc prawa