Wpis z mikrobloga

@gav No wiesz? Ale żeś dodał znalezisko ^^ BTW to duplikat. Poza tym co w tym skandalicznego? Chcesz wierzyć, wierz. Ja nie zamierzam się składać na paru szamanów w sukienkach, żeby robili wodę z mózgu dzieciom w szkole. Niech płacą ci co chcą wysyłać swoje dzieci na religię.
  • 38
@gav: Oczywiście, że mam. Mądrzy ludzie propagują odejście od zabobonów średniowiecza a banda zacofanych moherów rzuca się jakby im rodziców mordowano. Wybacz, ale szerzenia prawdy nie można zabronić. Kościół i każda inna wiara zostały setki lat w przeszłości ze swoimi naukami godnymi moralizowania ciemnego, niedouczonego chłopstwa. Możesz temu zaprzeczyć? :)
@gav: Ależ spokojnie! To, że biblia jest zbiorem nauk moralizatorskich a nie słowem Boga - jest oczywiste. Bo pisali ją ludzie. W wielu miejscach sobie zaprzeczają, plączą się i ogólnie wartość tego pisma jest niska.

Jestem człowiekiem - tu niespodzianka - inteligentym, zadaje sobie pytania, szukam odpowiedzi, oglądam programy i filmy dokumentalne, czytam książki i kolejna niespodzianka - myślę - SAMODZIELNIE!

Wiara jako taka jest wielu ludziom potrzebna, natomiast zmuszanie do
@gav: Wiesz, jak to jest - czasem warto sobie odpuścić. Skomentuję tylko jedno.

@Xanthia: "ja jestem obiektywna i nikomu nie zabraniam wierzyć, Ty natomiast zabraniasz propagowania tej niewiary, ba uważasz to za skandal! Dobre sobie ;D "

Nie, gdybyś włączyła szare komórki to byś zobaczyła, że wiara na tym billboardzie jest równoznaczna z zabijaniem i złodziejstwem, co nie jest prawdą - idiotyczna generalizacja. Kościół - bo o niego tutaj chodzi,
@KeiON: Zacznijmy od tego, że żaden szarlatan w kiecce nie będzie mi mówił co jest dla mnie dobre a co nie - czasy się zmieniły, aborcja nie jest morderstwem - kobiety radziły sobie z tym od tysięcy lat, podobnie jak eutanazja nie jest zabójstwem - to akt łaski. Ale o tym na bilbardzach nie ma słowa! To jest manipulacja! Okłamywanie i wprowadzanie w błąd.

Nie jestem lewuską, prawuską, żydówką, cyganką ani
@Xanthia: Rozumiem, że lekarz psychiatra, żeby leczyć chorych musi sam przejść przez te wszystkie choroby? Nikt ci nie każe słuchać księży. "Czasy się zmieniły" hahahahahah! a to dobre. Czasy się zmieniły, więc mamy monopol na morderstwa. Zabójstwo już nie jest zabójstwem, trawa jest mniej zielona. Chodźmy więc pozabijać coś! Tak jest! Usprawiedliwienie dla morderstwa, to jest to! Szalom!
@Xanthia:

Kościół i każda inna wiara zostały setki lat w przeszłości ze swoimi naukami godnymi moralizowania ciemnego, niedouczonego chłopstwa. Możesz temu zaprzeczyć? :)


Po pierwsze KK nie jest wiarą tylko instytucją, po drugie nie każda wiara nie jest religią, po trzecie religia ma zupełnie inne cele niż nauka, posiada metodologię, więc nie wiem jak to można w ogóle równać.

Jestem człowiekiem - tu niespodzianka - inteligentym, zadaje sobie pytania, szukam odpowiedzi,
@KeiON: Człowieku rozmawiamy o informacji o niewierze a nie o morderstwach, zaciąłeś się, weź zmień płytę :)

@gav:

Bo? Ty tak twierdzisz! Pokaż mi pierwsze wydanie!


Wątpię aby ktoś był w stanie to zrobić. Ja tak twierdzę? Ależ przecież autorami są apostołowie - ludzie z krwi i kości! Brak Ci tak podstawowej wiedzy na temat biblii OMG! :D

O #!$%@?!!! Ręce mi opadły do samej ziemi! W tej chwili powinniśmy
@Xanthia:

Ależ spokojnie! To, że biblia jest zbiorem nauk moralizatorskich a nie słowem Boga - jest oczywiste. Bo pisali ją ludzie. W wielu >miejscach sobie zaprzeczają, plączą się i ogólnie wartość tego pisma jest niska.


Konkret poproszę. Oczywiście sam czasem nie rozumiem jakiś fragmentów, ale jak poszukam informacji to zawsze udaje mi się je rozwikłać. Problem z Biblią jest taki, że na nasz język jest kiepsko przetłumaczona, do tego np. Biblia
@GeraltRedhammer:

Konkret poproszę.


Mój ulubiony fragment z Genesis - Kain zabija Abla. Na świecie żyją 3 osoby, Adam, Ewa i Kain. Kain udaje się na wygnanie i bierze sobie żonę z ludu... Pytanie jakiego ludu, skoro liczba ludności w tym czasie wynosi 4? :)

Dzieci żyją tak jak ich rodzice i to jest naturalne?


Nie. Dzieci powinny mieć prawo wyboru.

Już Ci kiedyś napisałem gdzie możesz doświadczyć "kontaktu" z Bogiem, lub
@gav:

Podziwiam wasz spokój i opanowanie, ja tak nie potrafię, za dużo we mnie emocji i chęci do walki.


Napisał miłujący pokój chrześcijanin, przepełniony miłością do bliźniego ;]
@gav:

Kolejny przejaw ignorancji, biblie się interpretuje.


Nie ignorancji tylko znajomości biblii, 4 osobą był Seth - wiesz kto to? ;)

Czyli tylko biologia duchowości żadnej?


Inteligencja nie nirwana z gościem w chmurach powtarzając mantrę w zadymionych pomieszczeniach...

Pogadamy jak będziesz miała swoje! Na śniadanie cukierki, na obiad czekolada, na kolacje żelki!


Racja, książa mają już na ten temat sporo do powiedzenia ;)