Wpis z mikrobloga

@NeonowyDemon: jeżeli chcesz NFC pod płatności to prawie zawsze jest jakiś problem z Android Pay - jeżeli dużo płacisz to nie ma sensu wgrywać custom romów. Trzeba kombinować z Magiskiem, przestaje działać po czasie i przestaje przechodzić test SafetyNet itd.
Zalezy mi na romie BEZ aplikacji googla (sklep,poczta, mapy) no i czy działa np przedni aparat,nfc

@NeonowyDemon: Bez aplikacji Google (Sklep Play, Mapy, itp.) czy w ogóle bez aplikacji i usług Google'a (Sklepu Play, Map, aplikacji "Usługi Google")?
Istnieje otwarta alternatywa dla usług Google - microG. Możesz spróbować z niej korzystać, ale nie wiem, jak wygląda stabilność.

Jeśli chodzi o same aplikacje…
Bez aplikacji i usług Google'a oraz microG:
- aparat
jeżeli chcesz NFC pod płatności to prawie zawsze jest jakiś problem z Android Pay - jeżeli dużo płacisz to nie ma sensu wgrywać custom romów. Trzeba kombinować z Magiskiem, przestaje działać po czasie i przestaje przechodzić test SafetyNet itd.

@NeonowyDemon: Płatności zbliżeniowe nie równają się Android Pay.
Biorąc pod uwagę moje doświadczenia z płatnościami zbliżeniowymi, mogę stwierdzić, że jest możliwe, że brak zainstalowanych aplikacji Google'a (a zatem i możliwości sprawdzenia przez
moduł xprivacy

@JcL: XprivacyLua. XPrivacy nie powinno już być używane, bo nie wspiera Androida wyższego niż 5. Samo XPrivacy się uruchomi, ale będzie "dziurawe", bo nie uwzględnia nowości, wprowadzonych w wyższych wersjach Androida.