Wpis z mikrobloga

1. Miesiąc temu maseczki za 10zł
2. 2 tygodnie temu rzucili się na te maseczki, pewnie było z 50 ofert
3. Sprzedawcom zabrakło towaru, by nie ściągać dobrze wypozycjonowanej aukcji, dali zaporową cenę, gdzie co jakiś czas kupują własną maskę by aukcja nie znikła. Mają w planach obniżenie ceny jak tylko dostaną towar z hurtowni
4. Idioci z całej Polski widzą maski po 600zł i całą masę kupujących, zamawiają więc maski z alibaby czy zagranicznych hurtowni po 20groszy za sztukę i wystawiają po 600zł, dziwią się, że nie ma kupujących.
Sam bym wpadł na taki pomysł i został z toną masek i straconym $1000 ;)
5. Idioci z wykopu piszą jaki to świetny biznes, kupią zaraz Teslę i dom na Majorce, inni idioci zamawiają kolejne maseczki w hurtowniach

#koronawirus #bekazpodludzi #allegro #olx #januszebiznesu
  • 21
@mrymry najlepsze jest to że noszenie tych maseczek to tylko głupia moda. One praktycznie nic nie dają w sytuacji gdy jesteś zdrowy i nie chcesz sie zarazić.

W krajach azjatyckich nosi się je wtedy gdy ludzie chorzy nie chcą zarażać innych. Janusze podpatrzyli zwyczaj i zastosowali go po swojemu.
@virtroy: ale przez nawet dwa tygodnie od żarzenia nie wiesz czy jesteś zdrowy czy nie, a rozsiewasz dalej. Jakbyś miał maseczkę choćby najzwyklejszą to nie zaraziłbyś nieświadomie innych
zgadzam się z tym, tak jak pisałem wyżej. To się zalicza do prewencji chorego (lub potencjalnie chorego) przed potencjalnie zdrowymi


@virtroy: o, następny. Po co powielacie błędne informacje?

https://www.wykop.pl/wpis/47662257/covid19-2019ncov-koronawirus-koronawirusfakty-chci/
https://www.wykop.pl/wpis/47628795/pisze-bo-juz-mnie-irytuje-ignorancja-ludzi-ktorzy-/

No i ludzie z PAN chyba się nie znajo, musisz im szybko o tym powiedziec:

stosowanie masek ochronnych: nie ma potrzeby stosowania masek przez osoby zdrowe; maski powinny być stosowane w przypadku kontaktu z osobą z podejrzeniem zakażenia nowym koronawirusem (np.
@virtroy: nie będę odpisywał bo zaczniesz mnie wyzywać od foliarzy. :)

Gdybyś spróbował szerzej zrozumieć nawet to krótkie zdanie (szkoda, że się w ogóle nie zapoznałeś z tym co wrzuciłem, ale cóż, typowe) to byś wiedział dlaczego jednak powinno się w pewnych sytuacjach maseczkę używać.

No nic, wiesz lepiej, spoko. Ale o jedno cię proszę - nie przekazuj dalej mitów odnośnie nieużywania w ogóle maseczek przez osoby zdrowe. Dla dobra innych.
@Krupier jeśli sam uważasz że Twoje argumenty są foliarskie to ja już chyba nie muszę bardziej po nich jechać. Odezwij się jak zdobędziesz jakieś konkrety.
@virtroy: dałem ci konkretne informacje, ale nawet ich w całości nie przeczytałeś więc rozmowa z taką osobą nie ma sensu.

Ja tylko proszę o jedno - nie podawaj dalej bzdur. Tylko tyle i aż tyle.
@Krupier zapoznałem się, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie uważam tego za "najbardziej oświecone" źródło.

Ja tez mam jedną prośbę, w zasadzie dwie: usuń konto i nie marnuj mojego czasu.
@virtroy: nie zapoznałeś się bo dalej chcesz powielać mit "maseczki nic nie dajo, zdrowi nie muszo nosić". :)

Największy na świecie producent masek nie wie jaki produkt tworzy i przed czym on chroni. Szybko, napisz mu to i przekaż, że nie ma racji!
@Krupier Twój argument ma tyle sensu co powolywanie sìę na ulotkę od producenta aluminiowego czepka zapewniająca że chroni przed siecią 5G. Przeciez to znany producent, napisz mu że nie ma racji!

Idąc Twoim tokiem myślenia, napisz do WHO że się mylą. Jeśli dzięki Tobie zmienią zdanie to daj znać. W przeciwnym razie nie kompromituj się.

Pozwolę sobie już dalej Ci nie odpisywać.
@virtroy: kompromitujesz się tylko ty (i inni), którzy twierdzą, że maseczki nic nie dają osobie zdrowej. Serio, zgłębcie wiedzę trochę bardziej i patrzcie trochę szerzej (bo nawet to twoje magiczne WHO zaleca noszenie, ale whatever). Po prostu.

Nie odpisuj.