Wpis z mikrobloga

@petex a przepraszam, nie wiem czemu nie ogarnąłem :) to ja na Twoim miejscu tą gąbkę bym wywalił.
Jestem radykalnym przeciwnikiem filtrów wewnętrznych, bez względu na okoliczności :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@crazy_mole malawi potrzebuje duzego przeplywu bo puszczaki to brudasy. Wiec wskazane sa filtry 1500-2000 l/h a w przydadku wiekszych zbiorników jeszcze falownik
  • Odpowiedz
@petex
@wynalazek_one no tak, i czy taki filtr wewnętrzny w porównaniu do kaskady coś zmienia przy wykorzystaniu dwóch filtrów? Trochę nie chce mi się wierzyć. Wydajności są zbliżone a nie ma jebitnej gąbki w środku.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@crazy_mole najwazniejsze w przypadku takiego zbiornika z duza iloscia skal to prawidlowa cykulacja. Pompa aquaela ma 1500 l/h a kubelek 1000 l/h na pompie a z mediami moze 600-700. Kaskada nawet najlepsza nie ma szans na tak skuteczną filtracje mechaniczna jak pompa z gabką. Kaskadaa moze sie ewentualnie sprawdzić jako biolog, choc w malawi to bez sensu bon juz lepiej zrobic sumpa albo instalacja narurowa. Wiec tak jak wcześniej napisałem najwazniejsza jest
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@crazy_mole tak ale woda splywa na tafle i nie tworzy Ci pralki jak pompa. Trzeba by bylo jeszcze cyrkulator dokupowac ciac pokrywe. Zreszta po prawej stronie akwa mam zaraz sciane wiec nawet nie ma gdzie dac kaskady. Czytalem juz trochę o malawi i u nikogo nie widzialem kaskady. Moze w 112 by sie sprawdzila ale w 250-300 litrow juz tak srednio.
  • Odpowiedz
  • 1
@petex elegancko. Powiem Ci, ze juz bardziej mi sie rzuca w oczy ten zielony Eheim niz ten Aquael. Moze mniejsza gabka i bardziej schowac go za kamienie?
Ale generalnie jest git. Ja bym raczej niewiele zmienial. Tylko patrzyl kiedy dojrzeje i wpuszczal ryby :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Loob77 zielone węże pojda raczej do wymiany na szklo. Musza Ja chyba przyciąć na wymiar skaly. Juz zaczyna sie dobrze dziac, filtry obrosly juz śluzem i przestaly buczec. Teraz tylko pozostalo mi zrobić oswietlenie LED, bo stare belki sie nie nadają.
@Pogostemon ulozylem na spienionym PCV. Sa solidnie ulozone, troche to twalo aby wszystkie ze soba dopasowac. Dopiero na koniec wsypalem piasek.
  • Odpowiedz
Możesz próbować zacienić np. folią alu. Czarne tło dodaje głębi zbiornikowi. Mam na modułach ale przymierzam się do power ledów m.in. z tego powodu.
  • Odpowiedz