Wpis z mikrobloga

Czuję się jak totalny przegryw. Od miesiąca pracuję jako programista i robimy spory projekt w Vue. Sam framework nie sprawia mi zbyt wielkich problemów, bo wszystko jest dośc intuicyjne, a dokumentacja jest przejrzyście napisana. Zaczynają mi za to doskwierać braki w CSS i vanilla JS, bo szczerze mówiąc to uczyłem się tylko pythona do tej pory. Drodzy #programista15k czy też mieliście na początku swojej kariery zawodej rozterki, że się do tego nie nadajecie? Boli mnie to, że wiele rzeczy nie mogę napisać z głowy, pomimo że są proste, a muszę zajrzeć do docsów. Jeżeli chodzi o czystego JS - może ktoś polecić jakieś materiały/projekty, które mógłbym w domu robić, żeby podszlifować umiejętności? #programowanie #javascript
  • 36
@zelaznymezczyzna11: No widzisz, ja osobiście uważam, że jest to zależne od sytuacji. Ok, jeśli rzeczywiście byłyby to zadania, które realnie pojawiają się w projekcie to ma to znacznie większy sens niż podana druga opcja. Natomiast zazwyczaj te algorytmy klepane na tablicy/kartce w większości są bazowane na akademickich przykładach, a w danym projekcie nigdy się z nimi nie spotkamy.
@SalsaDeAmigo: Wiele osób ma syndrom oszusta. Ja też to mam. Choćby nie wiem jak mnie ludzie chwalili i dziękowali że #!$%@? dobrą robotę, to i tak uważam, że #!$%@? się znają i się do tej roboty nie nadaję. Czasem się jedynie człowiek trochę podbuduje na duchu jak musi wytłumaczyć komuś jak zrobić taska czy też od niego go przejmuje, bo ta osoba nie daje sobie z nim rady.

Nie przejmuj się
@zelaznymezczyzna11: Dość skrajne przypadki.

chcesz mieć gościa co zna podstawy, myśli = nauczy się czegoś nowego jak będzie trzeba ( a będzie trzeba)


Tak.

chcesz gościa co się obkuł z frameworka


Nie.

odrzucisz kolesia co pracował w google gdzie frameworki są customowe, do DI się używa guice i nie ogarnął od razu zadania polegającego na postawieniu czegoś na spring boocie. A ten drugi wprowadziłby do firmy wiele wartości w google gównokod
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SalsaDeAmigo: z podstaw JSa i w sumie nie tylko podstaw to polecam javascript.info Jak przyszłam do pracy to mi powiedział mój mentor że najważniejsze jest znać język i to dobrze. Wtedy zrozumienie frameworkow można wypracować, a nie w odwrotna stronę :)
najważniejsze jest znać język i to dobrze. Wtedy zrozumienie frameworkow można wypracować, a nie w odwrotna stronę :)


@bluberr: o hui. Ten twoj mentor to jakis samozwańczy senior mentor architect guru tynkarz murarz akrobata? Niezly smieszek troll bo nie dam wiary, ze ktos kto nazywa biblioteki pomocnicze w JS frameworkami i naukę programowania zaczyna od katowania sie zapamiętaniem składni bylby zdolny tak głęboko zakotwiczyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bacteria: pisząc o tym żeby dobrze znać JSa wcale nie miałam na myśli zapamiętanie składni XD wiedza o języku jest o wiele bardziej skomplikowana chociażby jeśli chodzi o to jak język działa wewnętrznie. Potem jeden z drugim rodzi memy o tym że #!$%@? Javascript najgłupszy język świata bo się im wydaje że niektóre operacje są nielogiczne.