Wpis z mikrobloga

Co mi się dzieje? od 4 lat nawracające infekcje na rękach, świąd skóry rąk. Skóra na rękach jest cienka i sucha, zupełnie się różni w dotyku od skóry na innych partiach ciała.


@MagnitudeZero: Dokładnie to samo miałem. @pawel_je: Do tego jeszcze okazjonalnie pojawiała się reakcja alergiczna - pęcherze które potem zamieniały się w ranki.

Pomogło całkowite odstawienie mydła i wszystkich detergentów. Bardzo uważać na płyn do garów, bo on masakruje skórę na długi czas (jedno dotknięcie gąbki czy umycie okularów i dwa tygodnie gojenia). Mycie tylko wodą, a w przypadku kiedy trzeba - żelami do mycia na bazie alkoholi, ale im mniej tym lepiej. Szampon micelarny, bez detergentów, SLSów, parabenów
  • Odpowiedz
Do tego jeszcze okazjonalnie pojawiała się reakcja alergiczna - pęcherze które potem zamieniały się w ranki.


@McRancor: O #!$%@?, to też.

Bardzo uważać na płyn do garów, bo on masakruje skórę na długi
  • Odpowiedz
@MagnitudeZero: Nawet sobie sprawy nie zdajesz jak wiele osób ma dokładnie te same objawy - mam 3 znajomych z tym problemem i każdy walczy, z różnym skutkiem. W kranie pewnie mam chlorowaną wodę (Wrocław) - możliwe że to też pogarsza sytuację. Na pewno jest tak że im mniej myję dłonie tym jest lepiej. Po gotowaniu obiadu gdzie jest sporo mycia (bez płynu go garów!) - skóra jest zdecydowanie w gorszej
  • Odpowiedz
Nawet sobie sprawy nie zdajesz jak wiele osób ma dokładnie te same objawy


@McRancor: Co tu się #!$%@? dzieje?!

Mi pomagają i sterydy i antyhistaminowe. Jedno z dwóch wystarczy. Ja stosuję ale naprzemiennie stale różne maści sterydowe. Nie wiem, czy to dobrze? Advantan jest dla mnie szczególnie dobry. A do nawilżania skóry - Mediderm.
  • Odpowiedz
@MagnitudeZero: Każdy orze jak może - spróbuję tych Twoich nawilżających i dam znać, bo pęcherzy nie widziałem od miesiąca przynajmniej.

Skala problemu jest straszna i to że nikt o tym nie mówi jest podejrzane...
  • Odpowiedz
@ZiemniakZCebulandii: Raz po robocie przy aucie, gdzie łapy miałem "do wymiany" myłem olejem (spożywczym) z piachem i działa to równie dobrze jak pasta bhp, choć uczucie tłustych rąk nie jest jakieś super przyjemne. Jednak jak ktoś ma "syfiastą" pracę to jest to super rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@pawel_je: Smarowałem jakimiś glicerynopodobnymi, ale stosowanie takich kremów ma fatalny wpływ na klawiaturę i myszkę i jakoś nie polubiłem tego zwyczaju.

Takie kremy w moim przypadku niewiele pomagają. Jak skóra jest sucha tak że pęka to i tak popęka, bo wiecznie nakremowanych dłoni nie da się mieć, a jak jest dobrze to nic nie jest potrzebne.
  • Odpowiedz