Wpis z mikrobloga

#hydraulika #budujzwykopem #bojler
Mircy sprawa, chyba zaczyna kończyć mi się grzałka magnezowa w podgrzewaczu. Teraz pytanie jak ją wymienić samemu bez zbędnych szkód. Miejsca mało bo 50cm po zdemontowany zbiornika cisnienia(?) Od podlogowki.
Opcje jakie widzę.
1)Zdemontować zbiornik wody, po spuszczeniu jej z instalacji ustawić bojler pod kątem i wymienić grzalke?
2)jak wyzej pisałem usunąć na chwilę zbiornik wyrownawczy, który wadzi i wymienić bez spuszczania wody?
Czy jak zdemontuje zbiornik wyrównawczy muszę coś po montażu zrobić? Wymienić na magnezowa czy inna?
Pobierz k-nar - #hydraulika #budujzwykopem #bojler 
Mircy sprawa, chyba zaczyna kończyć mi s...
źródło: comment_15827459712BUIAYJquyeFYyzXQcAr7B.jpg
  • 19
@bombilibajbaj: No tak, lecz po pierwsze nie mam jak spuścić wody bezpośrednio ze zbiornika, tylko przez śrubunki i tak muszę go dać ze skosa by grzałkę z anodą wstawić nową. Więc zastanawaim się, czy nie łatwiej jest ominąć opcję rozkręcania śrubunków bojlera i nie zdjąć tylko zbiornika wyrównawczego i później stosując się do Twoich pkt.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@k-nar: domyślam się, ale jak spieprzysz coś ze zbiornikiem przeponowym to nie będziesz miał ogrzewania. W jednym bojlerze nigdy nie wymieniałem anody i tak działa ponad 10 lat.
@k-nar: możliwe, że ma przebicie. możliwe, że to wina wilgoci lub nie masz sprawnego uziemienia w gniazdku.
Musisz spuścić tylko c.w.u. Pokaż fotki przyłączy wody do zbiornika.

W ogóle to jakie masz objawy, że coś się dzieje?