Wpis z mikrobloga

Zrobiłem zwrot na allegro i dostałem od sprzedającego maila o takiej treści:

"Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 25 maja 2005 r. (Dz.U. nr 95,poz. 797 i 798) sprzedawca powinien posiadać potwierdzenie odbioru przez nabywcę faktury korygującej, która stanowi podstawę do obniżenia kwoty należnego podatku VAT.

W związku z powyższym proszę o potwierdzenie otrzymania faktury korygującej, poprzez odpowiedź na otrzymanego maila o treści: potwierdzam otrzymanie faktury korygującej
lub odesłanie podpisanego egzemplarza na adres"

Szczerze mówiąc, to pierwszy raz z takim czymś się spotkałem i nie wiem czy potwierdzić

#allegro #zakupy #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wychwalany: no w pełnych księgach mieć musisz. Na książce zdaje się mogą przejść oświadczenia ale podpowiem, że za oświadczenia to jest proszę pana mandat i kto oświadczenia zbiera ten sobie dół kopie. Jak rączki mają być czyste to tylko "druga kopia" z podpisem kontrahenta.
  • Odpowiedz
@Wychwalany: uuu, ktoś tu jeszcze kontroli z US nie miał. Nie wymysł - przed nowelizacją prawa (nie wiem, 2014?) dopuszczone były tylko podpisane korekty. Nie wiem jak długo żyjesz ale wiesz - to, że prawo się zmieniło, w zasadzie nic nie zmienia. Teraz niby można nawet oświadczenie elektroniczne (hehe, a pokaż mi pan wzór tego oświadczenia, heehe) ale nikt przy zdrowych zmysłach na księgach oświadczeń nie będzie zbierał.
  • Odpowiedz
hehe, a pokaż mi pan wzór tego oświadczenia


@winda_orbitalna: nie wiem o co Ci chodzi, bo żadnych oświadczeń nie ma tak jak pisałem wyżej. Korekta ma być tylko potwierdzona.

nikt przy zdrowych zmysłach na księgach oświadczeń nie będzie zbierał.


@winda_orbitalna: póki co, żadna firma - mała, duża czy wielka, nie chciała abym im podpisywał korekty...
  • Odpowiedz