Wpis z mikrobloga

Stan edukacji we Wrocławiu AD 2020.

Byłem dziś na otwartym dniu w szkole nr 32, dla obwodu Jagodno i nowy Gaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I wiecie co? Hehe. No szkoła sama w sobie fajna bo nowa, wszystko jeszcze czyste, sprzęty raczej nie zniszczone, piłkarzyki i takie tam.
Ale.
Klasy 1-3 mają pełne dwie zmiany (godziny pracy od 7 do 17:30), dwa dni rano trzy dni po południu, lub odwrotnie.
Za to klasy 4-8 systemem jednozmianowym. Gdzie sens, gdzie logika.
A, no i szkoła ma przepełnioną świetlicę więc Pani zadeklarowała, że dzieci będą się bawiły na korytarzu. No i wreszcie że obiady spoko po 4,50zł ale wydawane do godziny 14-15 bo takie ograniczenia ma stołówka. Czyli no w szkole jest dziecko 7-11 no ale sorry obiad masz na 14, więc poczekaj tam 3 godziny na korytarzu oke? xD

A, no i o zajęcia dodatkowe to jakieś są, ale to albo przed zajęciami o 6:30 albo po 17, no bo nie ma wolnych sal.

Ogólnie Pani dyrektor miała chyba za zadanie jak najbardziej odepchnąć wszystkich rodziców od siebie i myślę że to się jej udało, bo tylu negatywnych opinii wychodząc z tego spotkania to nie słyszałem po żadnym spotkaniu, a byłem już na kilku. W sumie powiedziałą wprost że tym z Jagodna to lepiej żeby składali do 77 bo to dwie przecznice dalej i większa szkoła xD

Filozofia xD, pora na cs-a.

#wroclaw #szkolapodstawowa #szkola
  • 12
@puexam: według jakichś starych Wieloletnich Planów Inwestycyjnych jakie znalazłam to szkoła na Asfaltowej miała powstać jeszcze przed tą na Kłodzkiej. A zaczynają dopiero w tym roku. :/ Potrzebna na już.
Ale wiadomo, miasto uważało, że na Jagodnie nikt nie mieszka to po co budować.
@belie: Miasto bazuje na zameldowanych, co zazwyczaj dla nowych osiedli, czy tych ze sporym naborem wiąże się z niedomaganiem infrastruktury. Można by powiedzieć, że przecież wiedzieli komu wydawali zezwolenie na budowę, no ale żyjemy, gdzie żyjemy.
@puexam:
@feniu: ostatnio liczyli na podstawie zużycia wody i wyszło, że we Wrocławiu mieszka około 850 tys. ludzi.
Ale te dane, póki co, nie są nigdzie wykorzystywane. Niemniej jednak, nareszcie magistrat zdaje sobie sprawę z tego, że nie może się już opierać wyłącznie na meldunkach.
@puexam: Dyrektorka ma niestety mało do powiedzienia. Do godizny 14-15 czy tylko w tym okienku są wydawane obiady?
Prawda jest taka, że szkoła powinna być dawno oddana. W dodatku była pewnie planowana przed reforma i teraz ktoś inny zostal z problemem.
Podwyzka pracy minimalnej i pewnie dlatego kuchnia tak czynna. Zrobienie obiadu z taką stawka nawet mimo liczby osób nie jest proste. Pytanie tylko czy kuchnia jest w całości szkoły czy
W dodatku była pewnie planowana przed reforma i teraz ktoś inny zostal z problemem.


@Darth_Gohan: ale wiesz, że to jest z d*py argument?
Tak, była planowana na sześć lat, ale w mieście było mniej szkół podstawowych. Teraz są dłuższe szkoły, ale jest ich więcej, więc to tylko kwestia rejonizacji. Najbardziej to się oberwało ale liceom bo nie wiem czy był przypadek w którym gimnazjum byłoby zmieniane na liceum a nie na
@puexam: No nie jest z dupy argument akurat :) kwestia rejonizacji w tym wypadku jest akurat ważna. Ta szkoła była planowana na 6 klas nie 8 i w dodatku jak zwykle od początku nie była planowana z uwzględnieniem tego co czeka miasto na Jagodnie. Gimnazjum z tego co kojarzę miało być dalej i kto inny je wziąć. Włożenie kolejnych ekstra klas szczególnie z większą ilością godzin jest po prostu trudne.

Po
@Darth_Gohan: Ale, jeszcze raz: zwiększyła się ilość uczniów (bo doszły dwie klasy) ale i zwiększyła się ilość SP. W czym problem? Przecież to nie jest tak że j. polskiego nie można uczyć w sali w której odbywa się też matematyka, albo prowadzić plastykę tam gdzie rok temu był WOS. I tak, uważam że to rola dyrektor szkoły podnieść sprawę wyżej że są w okolicy szkoły które mogą przejąć rejon gdy ta
@puexam: Pytanie masz takie. Na ile klas ta szkoła była planowana.
Odpowiedź jest - Na pewno nie na taką. W okolicy nie ma praktycznie szkół podstawowych, a ta była planowana jeszcze przed ekspansją Jagodna. W oryginale miała być praktycznie tylko dla Nowego Gaju. Na łapu capu dolepili Jagodno, które praktycznie ma swojej szkoły dalej. I się zrobił cyrk. Do tego dodaj kombinacje ludzi z meldowaniem się po znajomych mimo, że mieszkają
Pytanie masz takie. Na ile klas ta szkoła była planowana.

Odpowiedź jest - Na pewno nie na taką. W okolicy nie ma praktycznie szkół podstawowych, a ta była planowana jeszcze przed ekspansją Jagodna. W oryginale miała być praktycznie tylko dla Nowego Gaju. Na łapu capu dolepili Jagodno, które praktycznie ma swojej szkoły dalej. I się zrobił cyrk. Do tego dodaj kombinacje ludzi z meldowaniem się po znajomych mimo, że mieszkają w Iwinach