Wpis z mikrobloga

Uczę się od jakiegoś czasu #angielski od podstaw. Po skończonej edukacji mój poziom tego języka obcego jest na słabym poziomie - totalne podstawy podstaw. Znam dosyć dużo słówek, ale mam problemy z gramatyką, i ze " składaniem " zdań. Totalnie nie mam pojęcia jak się tego nauczyć - jakieś rady? (przykład w załączniku). Co takiego robię nie tak (poza tym, że szynka napisałem przez CH xD, ale to już mi wybaczcie) Totalnie nie rozumiem czemu anglicy tak przestawiają kolejność słów. Miałem problemy z innymi działami, ale nawet te które sprawiały mi trudności koniec końców i tak się nauczyłem jak się uparłem, a na składanie nie mam pomysłu jak to ugryźć.
Z wymową raczej nie mam problemu (tak mi się przynajmniej wydaje), staram się przeglądać angielskie subfora reddita itp. Jakieś dodatkowe tipy przyśpieszające naukę jezyka :D?

Z góry dzięki za rady, pozdro mireczki.
#jezykiobce #jezykangielski
źródło: comment_1582649376v3mshRZCFiQe3DQGGOm86G.jpg
  • 11
@Bertezyt: ja się uczę na etutor, jak zalozysz nowe konto to kup kod z allegro za dyszke i masz 60 dni nauki. Ja popełniłem błąd i zaplacilem 9 dych za 3 miesiace ale czasu nie cofne :)
@ActiZ oprócz braku articla ("a") i "ham" przez ch xd zdanie jest jak najbardziej poprawne. pewnie mogłoby być poprawniejsze ale to jest jak najbardziej spoko. to NIE jest żadne "gramatyczne" przestawianie słów i jako początkującemu nie powinni Ci wytykać takich rzeczy. moja rada - zmień aplikację, polecam memrise do vocabu i duolingo do gramatyki.
@ActiZ: No i zaraz się dowiem, że mam multikonto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mi sporo seriale z napisami pomogły, nagle okazywało się, że wszystko rozumiem, tylko wymowa była inna od tej, którą ja znałam. Jak masz możliwość, to też angielska tv z napisami.