Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#programista15k #praktyki #rozmowakwalifikacyjna

Ogólnie kończę sobie studia informatyki i wysłałem sobie cv do 3-5 firm które oferowały praktyki, narazie mam umówioną rozmowę z 2-3 (pozostałe 1-2 się nie odezwały jeszcze)

I tutaj pytanie do was jak w ogóle wygląda taka rozmowa kwalifykacyjna i rozmowa techniczna? Bo oczywiście całe życie nie pracowałem tylko na utrzymaniu rodziców here wiec na takich cudach jak rozmowa o pracę jeszcze nie byłem.

Jakie są stawki dla praktykantów w warszawie? Tbh dla mnie najważniejszym jest zdobycie jakiegokolwiek doświadczenia żeby mieć co wpisać w cv (a najchętniej to bym został w 1 firmie na stałe jeśli by im pasowało, oczywiscie za wyzsza kwote niz praktyki), ale nie wiem ile zawołać żeby nie uznali, że nisko się cenię albo przeciwnie że chce pieniądze z kosmosu mimo braku doświadczenia.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: zależą od firmy. Ostatnio praktyk szukałem 5 lat temu, więc stawki pewnie nieakutalne :) ale niektóre januszexy oferują darmowe (lol), niektóre korpo ~2500 brutto/msc na staż, niektóre mniejsze firmy do ~4000 brutto/msc na staż. Ogólnie zwykle jest to mniej więcej: pensja jak u juniora minus 2000pln.
@AnonimoweMirkoWyznania: Rozmowa techniczna też zależy od firmy i projektu w którym będziesz grzebać. Najogólniejsze są pytania w stylu "zaproponuj algorytm dla problemu X" i napisz go w danym języku programowania. Za X wstaw jakiś problem z leetcode.com.

Rozmowa też może sprawdzić twoją znajomość języka programowania, więc mogą być pytania o jego techniczne aspekty i konstrukcje, w tym bibliotekę standardową.