Wpis z mikrobloga

Mirki będąc dzisiaj w Katowicach w Urzędzie Wojewódzkim na parkingu przy ulicy Rybnickiej po przyjściu do auta zastałem blokadę na kole. Pani kierownik z którą byłem na konferencji w Urzędzie próbowała się dodzwonić na numer, który był na wlepce gdzie kierować się po ściągnięcie blokady, ale naszym oczom ukazał się gość w kurtce parkingowego, który ledwo co zdążył założyć blokady innemu samochodowi. Gość podszedł do Nas i powiedział, dobrze że trafiliśmy na niego i centralą się jeszcze nie połączyło, bo wtedy podjechałby patrol policji a wtedy byłby mandat za jazdę pod zakaz ruchu 500 złoty i 4 punkty oraz 200 złoty za ściągnięcie blokady. No, ale jako że trafiliśmy na niego to zaprasza do samochodu, gadał że jest to osiedle policyjne i mieszkają tu sami policjanci i faktycznie był tam znak zakazu ruchu z wyjątkiem mieszkańców, ale był odwrócony jakby dotyczyło to drogi będącej częścią dojazdu do garażów będących na wprost. Mandat w a w zasadzie jakieś pokwitowanie z pieczątką na wysokość 150 złoty przyjęliśmy skasował od nas 150 złoty i szedł zakładać dalej blokady innym pojazdom w stachanowskim tempie. Gość założył w czasie godziny, kiedy mnie nie było blokady na 5 pojazdach włącznie z moim i nawet nie trzeba było dzwonić, bo kręcił się w pobliżu. Moje pytanie do Was Mirki co się tam w tych Katowicach na tej Rybnickiej dzieje policjanci tam trzepią kasę stawiając znak na znaku i odwracając go w nocy, żeby kierowca był zdezorientowany? #katowice #kierowcy #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 11
@sunkillmoon: Liczyłem na jakieś bardziej obszerne wiadomości, bo jednak nie spotkałem się z tym, żeby ktoś blokady na koła zakładał w takim tempie a dla mnie właśnie ten fakt stałej "obserwacji" tego osiedla ze ślepą ulicą jest podejrzany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sunkillmoon: No tak tylko, że pytanie jest też takie czy on mógł wziąć kasę za mandat do łapy i czy jakiś Mirek się też na to tam nie nabrał :) https://www.google.pl/maps/place/Rybnicka+11,+40-038+Katowice/@50.2499945,19.0246791,3a,53.5y,185.68h,89t/data=!3m6!1e1!3m4!1saG9PUvAmeQSBpI4OAAqduA!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x4716ce4c52ec65b9:0xe5ff199dc8d02972!8m2!3d50.249941!4d19.0250214 Chodzi o znak, który jest tu dwie tabliczki pod zakazem ruchu stoją bardziej centralnie, ale sam znak zakazu ruchu jest jak go zastałem :)
@szkucik14: generalnie zakaz ruchu to zakaz ruchu, jak nie wiesz czy nie masz prawa wjechać to nie wjeżdżasz :)
Ciężko mi sobie to wyobrazić jak ten znak teraz umieszczony. Generalnie za znak nie wjeżdżasz, nieważne pod jakim kątem jest obrócony. Tylko niewidoczny czy obrócony tyłem jest nieważny.
Generalnie od prywatnej firmy nie możesz dostać mandatu, chyba że parking był wyraźnie oznaczony logiem firmy i miał regulamin pod logiem, jak jest np.