Wpis z mikrobloga

@Sckb: Jeśli tylko w teren i nie masz zamiaru podróżować po świecie i miastach to na śląsku jest warsztat gdzie zrobią ci szybko mocno i uwalą elastometalem żeby można było upalać dalej za około 100zł od kielicha jeśli masz reperaturki
@Tonari_Totoro: a kojarzysz gdzie je widziałeś i jak się nazywały? Najlepiej by było coś takiego wstawić ale szukam i nie ma. W najgorszym razie dam do blacharza niech obspawa to jakąś 4mm blachą i będzie ok. Na Śląsk nie będę leciał bo daleko.

@perun79: czmu to jest szmelc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sckb: Bo każde auto które ma skorodowane elementy nośne lub konstrukcyjne, (kielichy, rama, podłużnice, podłoga) to szmelc który trzeba złomować bo zagraża życiu i bezpieczeństwu. To nie reperaturka nadkoli, progu czy rant drzwi aby to naprawiać.
@perun79: to rozumiem, Twoim zdaniem należy usunąć z dróg ponad połowę samochodów?
No właśnie dla tego, że ma zdrową ramę, podłużnice, podłogę i elementy nośne a tylko pordzewiałe kielichy, co jest wada fabryczna, chce go reanimować.
@Sckb: Tak należy usunąć wszystkie takie auta, choćby to było 90%, twój niestety też. Choć sam bym przygarnoł PII z 2.8 i SS ale to już jest nierealne (zły stan tych aut) lub nieuzasadnione ekonomicznie (rodzynki które pojawiają się czasami) Podobny los zaczyna dotykać powoli I Pajero Sport ale te jeszcze może zdążę kupić.
@perun79: ale czekaj, bo nie czaje. To co jest złego w naprawianiu tych słabych ogniw w tych samochodach? Gorzej się zachowa w wypadku, jak pospawam mu kielich? Nie wymienię, nie zrobię nowy gdzieś u szwagra w garażu tylko wzmocnię to co jest? Przecież ten samochód nie jeździ więcej niż 90 na godzinę, nie jeździ dalej niż 25 km od domu i z reguły są to drogi leśne. Więc?
@Sckb: Potrzebujesz nr. części:
61815L -->5220B876
61815R -->5220C020
U wiem już gdzie widziałem, na stronie gdzie szukałem numerów części. Ostatnia Cena to 1850 rubli, na chwilę obecną niedostępne od października.
Napisz do intercarsu albo harta o sprawdzenie, pewnie jakiś chinol to tłucze.
Jeśli chodzi o to co pisze @perun79 to #!$%@? Offroad to głównie spawanie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jedyne z czym możesz mieć problem jak dobrze