Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
koleżanki i koledzy (wstęp jak z zebrania partyjnego :-) mam pytanie do wszystkich siedzących nieco dłużej w #programowanie #frontend

jakie frameworki, podejścia, biblioteki do UI (niepopularne jeszcze) uważacie za przyszłościowe?

(wiem że to trochę spekulacja, więc proszę o krótkie wytłumaczenie dlaczego jakieś podejście uważacie za sensowne, ciekawe, co je wyróżnia itp)

wiadomo że z tych dużych graczy to mamy #react i #angular, potem długo nic i #vue. ale to są dość oczywiste wybory.

a co z #hyperapp? może ktoś robił coś większego w #svelte? może coś jeszcze innego na co warto zwrócić uwagę?

przymierzam się do nowego projektu i właśnie się zastanawiam czy pisać w jednej ze znanych technologii (pewnie React, może Vue) czy wykorzystać czas przed startem na to by spróbować czegoś innego.

prosiłbym o wypowiedzi ludzi mających trochę doświadczenia i otwartych na testowanie różnych podejść, różnych rozwiązań
(niekoniecznie #programista15k )
  • 10
@secret_passenger: Raczej React, Angular i Vue zostanie na bardzo długo, tym bardziej że wiele apek zostało w nich napisanych i są to frameworki, które żyją, mają się dobrze i się rozwijają. Do .NET doszło takie coś jak Blazor i być może warto chociaż rzucić na to okiem, ale nie wiem jak z popularnością tego rozwiązania na rynku. Projekt pisz w znanych technologiach, bo jak znasz popularną technologię to szybciej znajdziesz pracę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Brodeon:

1. chodzi mi raczej o coś stricte związanego z frontem, nie chce skupiać się na Blazorze (nie będę pisał w .net więc odpada).

2. nie chodzi o to by się pakować w coś nowego dla samego parkowania się. Svelte jest w stanie wyprodukować aplikacje o radę wielości mniejsza niż React czy Angular, wiec to nie jest bez sensu - w momencie jak już działa aplikacja w Svelte to ta z
@Brodeon: blazor może skończyć jak razor, czyli coś co już było i z jakiegoś powodu nie do końca się przyjęło ( sam nie wiem dlaczego). Co do svelte sam chcę go zacząć ogarniać bo wydaje mi się najbardziej przyszłościowy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@host25: mój problem ze Svelte (Po pierwszych testach "w boju" - czyli napisaniu czegoś od A do Z) jest taki że na razie nie ma i prędko nie będzie dobrego supportu ani dla TypeScriptu ani żadnego innego języka. dla mnie pisanie w czystym JavaScript to trochę rozczarowanie :-\
@secret_passenger: zależy, z mojego punktu widzenia czysty js jest poniekąd plusem.
Zawsze możesz robić na boku kod w ts i transpilować do źródła projektu.
A jestem zwolennikiem "naumienia" się js bo zawsze będzie gdzieś pod spodem.

Co do wyboru kieruj się swoim odczuciem jak ci się z daną technologią pracuje :)