Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie bo już mi ręce opadają nad tym samochodem...
Chcę zamontować od fiata pandy gniazdo zapalniczki tak aby napięcie się pojawiało po przekręceniu kluczyka więc podłączenie pod akumulator odpada, na środku tam gdzie powinno być oryginalne gniazdo zapalniczki sprawdzałem i nie mam wiązki z tą wtyczką, pod tapicerką idą jedynie jakieś przewody od czegoś ale to definitywnie nie jest to czego szukam
nie mam już pomysłów gdzie to podłączyć...
#fiat #motoryzacja #samochody #majsterkowanie #elektronika #elektryka
  • 8
zdejmij obudowę aby było dojście do stacyjki i za pomocą probówki samochodowej odszukaj + po przekręceniu kluczyka i później poprowadz kable do zapalniczki gdzie tylko chcesz


@Kevin_sam_w_piwnicy: potem się zapomni, podłączy sobie kiedyś matę grzewczą albo coś innego zwarcie zrobi i auto zgaśnie i już nie odpali bo kostka stacyjki siądzie.

@LotnikLatajacy: dwa kable od akumulatora z bezpiecznikiem 15A lub ze skrzynki bezpieczników ale nie wiem jak wygląda ona w
@aarahon: właśnie też się tego obawiam ze wpierniczę tam kiedyś jakąś matę bo zapomnę, ale jednocześnie aż tylu przewodów mi się nie chcę ciągnąć i montować przekaźnika

chyba pokombinuje jakoś na orginalnych wiązkach

coś podobnego chciałem kupić jak podawałeś linka
@LotnikLatajacy: Nie ciągnij żadnych przewodów z pod maski po co tyle roboty sobie nadawać. Otwórz skrzynkę bezpieczników, znajdź sobie coś co jest po zapłonie, np światła wsteczne. Kup sobie taki gotowy adapter gdzie wkładasz go w miejsce bezpiecznika, i masz dwa bezpieczniki od tego co miałeś i drugi od czegoś nowego.. wystaje z niego kabel plusowy. Podłączasz tutaj co chcesz, zapalniczkę, ładowarkę czy przetwornicę USB drugi kabel do masy i po
Pobierz r5678 - @LotnikLatajacy: Nie ciągnij żadnych przewodów z pod maski po co tyle roboty ...
źródło: comment_1582465115xjwJiZxCYFnV6LbxORuy9K.jpg
@r5678: Dzięki wielkie takie rozwiązanie wydaje się być najłatwiejsze bez większego druciarstwa, tylko jak podepnę to np. pod światła wsteczne to nie będzie tak że będzie to działać tylko jak załączę wsteczny?
i jeszcze jedno pytanko czy wszystkie światła dostają zasilanie po zapłonie? bo u mnie są bezpieczniki pod maską a część pod kierownicą