Wpis z mikrobloga

Przyszedł czas na rozbicie świnki skarbonki i kupienie sobie nowej zabawki - aktualnego kompa mam już ponad 6 lat (4770k), więc ten też chce żeby był na lata.

Co myślicie o takim zestawie, co byście zmienili? Do tego dochodzi RTX 2080, którego przełożę z aktualnego PC.

PC do blendera (bake'owanie/renderowanie/symulacje), UE4, sporadycznego photoshopa i nie oszukujmy się - do grania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lista na x-kom
Lista na morele

Myślałem, że może udałoby się jeszcze odzyskać stary zasilacz, chyba supremo m1 700w - ale ma już parę lat i chyba wolę nie ryzykować.

#pcmasterrace #komputery
Pobierz sirgorn - Przyszedł czas na rozbicie świnki skarbonki i kupienie sobie nowej zabawki ...
źródło: comment_1582404173o2qRLWAXSFnzn87sAUD2hU.jpg
  • 31
@SfrustrowanyFrustrat: ale zobaczę, może będą jakieś tanie ramy 3600 bez rgb - nigdy nie rozumiałem ile wydajności można zyskać na lepszych ramach, teraz mam chyba ddr 1600 xD
Grafika 3D - renderowanie w cycles, bejkowanie modeli high poly (substance painter), bejkowanie oświetlenia w unreal engine 4
@sirgorn Ramy robią swoje, a przy szybkim ssd (ja mam 3500mb/3000mb) to już w ogóle wszystko lata niesamowicie, w moim przypadku pakiet adobe, głównie obróbka video, niedługo przeskoczę na i9, ale i tak nie mogę narzekać.
@sirgorn Zdecydowanie, rgb będzie Cie tylko irytować albo będzie i tak pod biurkiem :), btw jeżeli planujesz kręcić procka to weź pod uwagę wysokość ramów abyś zmieścił później jakieś chłodzenie, np u mnie mam tylko 2 sloty wolne bo ram wadzi o radiator czy tam wiatrak.
@SfrustrowanyFrustrat: komputer stoi na stole, więc go widzę - ale świecidełka nie są dla mnie priorytetem, fajnie jakby były... ale wydajność > świecidełka ;)
dlatego biorę dużą obudowę i chłodzenie wodne AIO 360mm, nawet wysoki ram nie powinien być problemem.