Wpis z mikrobloga

Przyszedł czas na rozbicie świnki skarbonki i kupienie sobie nowej zabawki - aktualnego kompa mam już ponad 6 lat (4770k), więc ten też chce żeby był na lata.

Co myślicie o takim zestawie, co byście zmienili? Do tego dochodzi RTX 2080, którego przełożę z aktualnego PC.

PC do blendera (bake'owanie/renderowanie/symulacje), UE4, sporadycznego photoshopa i nie oszukujmy się - do grania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lista na x-kom
Lista na morele

Myślałem, że może udałoby się jeszcze odzyskać stary zasilacz, chyba supremo m1 700w - ale ma już parę lat i chyba wolę nie ryzykować.

#pcmasterrace #komputery
sirgorn - Przyszedł czas na rozbicie świnki skarbonki i kupienie sobie nowej zabawki ...

źródło: comment_1582404173o2qRLWAXSFnzn87sAUD2hU.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@sirgorn: daj sobie spokój.
Masz kapitalne LianLi O11 Dynamic
Phanteksa nowego choćby
Corsair ma świetne budy przeszklone
albo najcichsze na rynku
  • Odpowiedz
@Shewie: i to ja szanuje ;) O którym nowym phanteksie mówisz, chodzi Ci o tą podróbę lianli?

Ok, LianLi znowu kojarzę z filmów od GamerNexus i pamiętam, że dobrze wyszła, a do tego ma usb-c na przodzie, szkło nie przeszkadza bo wlot powietrza z boku.

  • Odpowiedz
  • 1
@sirgorn choćby o nia. osobiscie mam 680x corsaira ktorego w sumie sobie chwale, ale nie jest tak ciekawy wizualnie jak lianli.
wszyscy zaczeli kopiowac lianli bo ich buda okazala sie ogromnym sukcesem z rewelacyjnymi osiagami.
  • Odpowiedz
@Shewie: powiem szczerze, nie widzi mi się dawać tyle na obudowę, wolałbym dołożyć do lepszego ramu te 500 zł - chociaż mi akurat chyba bardziej się podoba ten corsair ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To obudowę mam już prawie ogarniętą - lianli, albo phanteks. Teraz jeszcze tylko ram - wczoraj pół dnia czytałem o ramach i czuje się jak ten wędkarz z pasty.
  • Odpowiedz
  • 1
@sirgorn a ram ma swiecic czy bez znaczenia? jezeli ma swiecic to trident Z chocby jesli bez znaczenia to kosci BallistiX chocby. lub Vengeance RGB Pro 3200 lub 3600Mhz jesli maja swiecic. lub TeamGroup 3200 lub 3600Mhz. maja wersje swiecace i nie swiecace. co do budy to wybor jest ogromny. Corsair 680x ma kupujesz z wiatrakami juz RGB ktore same w sobie kosztuja 400zl. a z buda sa w zestawie.

jak
  • Odpowiedz
@Shewie: wydajność > świecidełka. Kiedyś chciałem zrobić sleeper build, albo coś na bazie starego cheese gratera - ale nie lubię majsterkować.

Co do ramu, w jaki CL celować dla 3600. 18 będzie ok?
Jak wrócę po pracy to ogarnę na spokojnie

podejrzewam, że g.skille które wybrałem się nie nadają do niczego - poza tym, nie ma ich w żadnym sklepie, albo czas oczekiwania 10d
  • Odpowiedz
  • 1
@sirgorn G.Skille sa ok. ale jak juz masz bude miec ze szklem to mozesz trident Z kupic sobie zlbo Vengeance Pro RGB.
kwestia gustu oczywiscie.
hyper X bym raczej nie kupował do amd.
  • Odpowiedz