Wpis z mikrobloga

Czy jakiś mirek brał #kredythipoteczny z wkładem własnym nie będącym gotówką, tylko innym posiadanym mieszkaniem?
Zastanawia mnie jak wygląda taka procedura i jak jest z opłacalnością takiego przedsięwzięcia.
Jeśli jest tu ktoś taki albo przypadkiem siedzi tu doradca kredytowy mający parę minut, to proszę o wiadomość :-).
  • 6
@Zaff: @Klinton: jak pytałem w PKO o wkład własny w postaci innego mieszkania przy kredycie na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie czy pierwotny czy wtórny) to kobieta tam pracująca powiedziała, że to musi być min. 10% i tylko pieniądze. Jak będzie coś wiadomo to sam chętnie się dowiem.
@Zaff: Od roku 2020 tylko jeden bank akceptuje inną nieruchomość jako wkład własny. Jest to Santander. Wady tego rozwiązania to ograniczenie tylko do oferty tego banku, hipoteka na obu nieruchomościach, dodatkowe koszty (wpis w dziale IV KW, wycena).
@teerbe: W naszym banku wkład własny do kredytu hipotecznego to środki przeznaczone docelowo na sfinansowanie kosztów inwestycji. Wkładem własnym może być wartość posiadanych nieruchomości, jeżeli klient deklaruje zamiar ich sprzedaży.