Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo #kwiaty #pelargonie
Moja mama uwielbia "krakowiaki", szczególnie czerwone. Co roku kupuje za jakieś 150 zł dla siebie i dla siostry. Zapytałem się jej, czemu nie przezimuje ich, ale mówi że nie ma za bardzo gdzie, raz próbowała i jej padły.
Sprawdziłem na necie czy ciężko jest przezimować pelargonie i okazało się, że w zasadzie wystarczy im tylko miejsce na parapecie. Wziąłem 4 doniczki do siebie i postawiłem na parapecie od północnej strony, bo taki miałem wolny akurat. I tak sobie rosły od listopada. Podlewałem je przez "zimę" chyba z 3 razy. I dziś sobie pobrałem szczepki i wyszło mi 48 roślinek. Z tego co czytałem, to w miarę łatwo się ukorzeniają, więc mam nadzieję, że mama się ucieszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
potatowitheyes - #ogrodnictwo #kwiaty #pelargonie
Moja mama uwielbia "krakowiaki", sz...

źródło: comment_1582382622QOKJxwsGafQUpgSAcbwYRS.jpg

Pobierz
  • 26
@magnes125 mama potrzebuje 22 sztuki, a siostra 12, więc nawet jak się wszystkie przyjmą, to na handel za wiele nie zostanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zwłaszcza, że jak się dziś dowiedziałem, to rośliny z których pobrałem szczepki dziś, nie będą już tak ładnie kwitły jak te młode. Tylko jeszcze nie sprawdziłem czy to prawda, bo miałem zamiar je też zostawić.
@potatowitheyes: Nawet w maju pikowałem co wyrosło na badylkach i kwitły do przymrozków.
Sadzę w żyzną ziemię i nie daję nawozu do momentu rozwijania pąków kwiatowych, wtedy nawóz do kwitnących/gnojówka z pokrzywy i żywokostu z mniszkiem i oddzielnie z bananów ( na balkonie nie wskazane)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) i sobie kwitną. przekwitające tnę na bieżąco i rosną jak wariaty.
Przecież pelargonie nawet w ciemnym miejscu zakwitają


@powsinogaszszlaja: Stoi na południowym parapecie

Może Cię nie lubi?


@powsinogaszszlaja: Nie martwi mnie to, ja jej też nie, to nie moja roślina ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moze z tym balkonem zadziała, nie jest wynoszona, tak sobie tylko zawsze stoi na parapecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) A może nawozów mało, mam kristalon czerwony to moge jej
Niewiemja - > Przecież pelargonie nawet w ciemnym miejscu zakwitają

@powsinogaszsz...

źródło: comment_1582391156R5zUs5k0M0qvr6tLBIm5lI.jpg

Pobierz