Wpis z mikrobloga

Stan na godzinę 07:08. W nawiasach zmiana w porównaniu do danych z tego samego źródła z wczoraj z godziny 06:47:

Chiny:
Zdiagnozowanych przypadków: 76394 (+827, +1,09%)
Podejrzenia: 5365 (+159, +3,05%)
Chorujący: 53238 (-1744, -3,17%)
W stanie ciężkim: 11477 (-156, -1,34%)
Zmarli: 2348 (+109, +4,87%)
Wyzdrowiali: 20808 (+2462, +13,42%)

Stan poza Chinami (uwaga: to źródło chyba słabo się do tego nadaje)
Potwierdzonych przypadków: 1261 (+111, +9,65%)
Chorujący: 1076 (+97, +9,91%)
Zmarli: 12 (+4, +50%)
Wyzdrowiali: 173 (+10, +6,13%)

Informacje:
- Poniżej publikuję stan z Korei wg chińskiego źródła (słabo się do tego nadaje) oraz wg oficjalnego koreańskiego źródła.

Stan w Korei Południowej wg oficjalnych koreańskich danych na chwilę obecną (godzina 09:00 czasu lokalnego):
Potwierdzeni: 346
Wyzdrowiali: 17
Zmarli: 2

Źródło: http://ncov.mohw.go.kr/bdBoardList.do

Wg chińskiego źródła:
Chorujący: 186 (+47, +33,81%)
Zdiagnozowani: 204 (+48, +30,77%)
Zmarli: 2 (+1, +100%)
Wyzdrowiali: 22 (+6, +37,5%)

Legenda do pierwszego wykresu (dzienne zmiany w chinach):
- Czerwony - nowe potwierdzone przypadki wczorajszego dnia
- Pomarańczowy - nowe podejrzane przypadki wczorajszego dnia


Legenda do drugiego wykresu (chiny):
- Pomarańczowy - aktualna liczba podejrzanych
- Czerwony - aktulna liczba potwierdzonych (bez tych co wyzdrowieli i zmarli)

Legenda do trzeciego wykresu (liczba wyzdrowień i zgonów na koniec wczorajszego dnia w chinach)
wykresu:
- Jaśniejszy - wyzdrowiali
- Ciemniejszy - zgony

Źródła:
1. https://ncov.dxy.cn/ncovh5/view/pneumonia (dane powyżej)
2. http://www.nhc.gov.cn/xcs/xxgzbd/gzbd_index.shtml (wykresy zdają się być robione przez pierwsze źródło na podstawie danych z tego)

#wuhan #2019ncov #covid19 #sarscov2 #coronavirus #chiny #wirus #korea

#2019ncovstats #covid19stats
maniac777 - Stan na godzinę 07:08. W nawiasach zmiana w porównaniu do danych z tego s...

źródło: comment_1582354040nqAFFlJAFOZwOeHVYMijqM.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@maniac777: Kurde, wczoraj koreańska koleżanka pisała mi, że sytuacja jest bardzo poważna i za każdym razem dodaje abym na pewno znowu tam nie jechał. Oby tylko nie powtórzyła się historia z Chin
  • Odpowiedz
Korea notuje wzrost porównywalny z początkami w Wuhan. Ciekawe ile przypadków jest tak naprawdę w Laosie Wietnamie Tajlandii itd


@zwykly_szpadel: Ty się lepiej zastanów jaki wzrost jest w Indiach. Przecież nie ma szans, żeby oni w jakikolwiek sposób oszacowali liczbę chorych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nieszkodnik: wpadła do nas i właściwie wszędzie indziej też niedawna świńska grypa, która prawie na pewno nie jest mniej zaraźliwa. Gdyby wnioskować po tym porównaniu, to tylko kwestia czasu. Jednak świńska grypa nie była nawet w przybliżeniu tak poważnie potraktowana. Także jeszcze jest szansa że będzie lepiej. Swoje prywatne przewidywania zostawię dla siebie.
  • Odpowiedz
@maniac777: Mi to wygląda na załamanie się pierwszej fazy epidemii, ludzie unikają zarażenia i liczba zarażonych spada. Lęk przed epidemią spada i życie zaczyna wracać do normy, wtedy wybucha druga faza epidemii w której nosiciele znowu spotykają się ze zdrowymi ludźmi znowu powodując szybki wzrost zarażonych i chorych.
  • Odpowiedz
wpadła do nas i właściwie wszędzie indziej też niedawna świńska grypa, która prawie na pewno nie jest mniej zaraźliwa.


@zwykly_szpadel: dlatego 101% pewności, że u nas też COVID-19 zagości. Nie jestem jednak pewien, czy świńska grypa nie jest jednak dużo mniej zaraźliwa...
  • Odpowiedz
ależ ja właśnie napisałem że prawie na pewno świńska grypa NIE JEST mniej zaraźliwa.


@zwykly_szpadel: gdybyś napisał, że prawie na pewno świńska grypa JEST mniej zaraźliwa, byłoby OK :-)

Czyli innymi słowy ten wirus jest prawie na pewno bardziej zaraźliwy.


@zwykly_szpadel: no to ci nie wyszło...
  • Odpowiedz