Wpis z mikrobloga

Mirki jak wygląda sytuacja w razie kontroli na kolekcjonerskich tablicach rejestracyjnych z Niemiec? Mam ważny tüv, a ubezpieczyć samochód właśnie na te kolekcjonerskie. Co zrobi policja w razie kontroli?
#motoryzacja #samochody
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
Kibel ot co. Takie ubezpieczenie to do lodowki sobie przyczep na magnes. Auto w Niemczech jest wyrejestrowane dlatego nie ma tablic a poruszanie sie takim autem to narażenie siebie na regres ze strony ubezpieczyciela w przypadku szkody.
  • Odpowiedz
@Gromakon jedź śmiało, powiedz, że ja ci pozwoliłem XD bardzo sprytnie użyłeś słowa "kolekcjonerskie" zamiast "fałszywe". Prawie jak ci co "biorą" (a nie kradną) papier /długopisy z pracy XD
  • Odpowiedz
@Prezes_roku: @Sm3rf1k: tzn jestem świadom, że to nie legalne ale zgubiłem kwit do rejestracji i niemiecki urząd ma miesiąc na wysłanie go, lub od ręki jeśli samochód jest w Niemczech. Próbne mi się skończyły 18 i chciałem jakoś na patencie pojeździć
  • Odpowiedz
  • 0
@Gromakon To niestety do czasu uzyskania papieru z niemiec jestes uziemiomy. A jazda na patencie z tablicami nie wiem czy nie slonczyc sie moze (w przpadku kontroli i policjanta sluzbisty) doklejeniem paragrafu jak za falszowanie dokumentów. 100 zloty mozesz sobie zrobic kopie .. dla siebie... ale jak bedziesz chcial tą kopia zaplacic to lipa.
To samo te tablice. Dla siebie na ścianę ok ale na aucie i na drodze to dla policji
  • Odpowiedz
@PeChen: Dobra dzięki. Wytrzymam jakoś, bo bym pojechał do Niemiec, ale teraz ciągnąć na lawecie 1500km w jedną stronę samochód warty 25k to bez sensu.
  • Odpowiedz