Wpis z mikrobloga

  • 15
#pytanie #pomocy #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #weterynarz #koty #leki #zapalenieotrzewnej #gs441524 #kitku #ragdoll #fip

Mam pytanie - czy ktoś wie coś na temat poniższego leku?
Ale najpierw krótka historia choroby.
Na zdjęciu jest mój kot Coffee. Coffee jest Ragdollem, chłopcem, ma rok i 4 miesiące i znika w oczach.

Około stycznia zaczął wybrzydzać z jedzeniem i powoli tracić na wadze. Z 4500g zostalo dziś 3600, z czego ostatnie 200g stracił w ostatni tydzień.
Początkowo doraźne biegunki, później apatia, dużo snu, utrata chęci do zabawy, utrata wagi, tluściejące futerko... Je regularnie, ale dużo mniej niż zwykle. Pije, ale też mniej niż zazwyczaj.
Zrobiliśmy badania krwi i moczu - ma temperaturę, wysokie białko i wysoką bilirubinę, ale wątroba i nerki są w porządku, co rzuciło podejrzenie na FIP (wirusowe zapalenie otrzewnej u kotów), które spotyka się częściej u Ragdolli niż u innych ras.

Zanim poznaliśmy poziom bilirubiny, wczoraj został mu podany antybiotyk i środek przeciwzapalny, po którym mu się trochę ożywił. Dziś weterynarz dzwonił z wynikami krwi i mocną sugestią, że to jednak może być FIP.

Jako, że nie zbiera mu się nigdzie w widoczny sposób płyn, bo jest teraz wychudzony - definitywna diagnostyka jest utrudniona do tego kosztowna, a to wszystko by wykazać, że umrze, bo FIP jest chorobą nieuleczalną - ALE... znalazłem taki preparat:

https://aobious.com/aobious/enzyme-inhibitors/9908-gs-441524-.html

Ktoś? coś? Ktoś stosował, lub zna kogoś kto stosował?
Proszę o pomoc.

Grothar - #pytanie #pomocy #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #weterynarz #koty #leki #z...

źródło: comment_1582314097rfjT7CaKyqC68Nkx8gGR8E.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@Grothar: Spytaj też fundację Stawiamy na łapy z Krakowa.

Oni mają kota, którego leczyli i nadal zbierają na kitku i jego leczenie (bo wychodzi 100+ PLN za ampułkę leku (
  • Odpowiedz
Powodzenia. Ja aktualnie walcze z niewydolnoscia nerek u mojej kitki.. wyrok smierci ale jeszcze sie nie poddajemy. Kroplowki podskorne kazdego dnia i do przodu. Mruczeniem na kolanach mowi ze warto. Nie umiem sobie wyobrazic jej odejscia. Wiem co czujesz.
  • Odpowiedz
@Grothar jestem na kilku kocich grupach na fb i wiem, że koty, które zakończyły kurację, żyją i mają się dobrze. Są grupy na FB dedykowane tej chorobie - fip polska, Polish fip warriors, fip warriors - nie jestem na żadnej z nich, bo na szczęście nie potrzebowałam, ale powinieneś uzyskać tam pomoc. Powodzenia w leczeniu kitku (,)
  • Odpowiedz
Za Wikipedią:

The most commonly available antiviral drugs for treating FIP are either feline recombinant interferon omega (Virbagen Omega, Virbac) or human interferon. Since the action of interferon is species-specific, feline interferon is more efficacious than human interferon.

An experimental drug called GS-441524 was used in a field trial of 31 cats. After 25 days, five cats had died, eight had been cured and subsequently relapsed, and 18 had been cured without any subsequent relapses. The eight who relapsed were treated again, some with higher doses. Of these eight, one died and seven were cured, meaning that 25 of the 31 cats were ultimately cured of FIP. Although the drug is not yet (as of 2019) commercially available in the United States, this study is considered very promising and may lead to commercially available medication for the treatment of FIP.


Najczęściej dostępnymi lekami przeciwwirusowymi do leczenia FIP są albo rekombinowane kocie interferony omega (Virbagen Omega, Virbac) lub interferon ludzki. Ponieważ działanie interferonu jest specyficzne dla gatunku, interferon kotów jest bardziej skuteczny niż interferon
  • Odpowiedz