Wpis z mikrobloga

@tymbool: 1. Kupiłam jakaś bidna orchidee cymbidium i coś ja chyba już zżerało od środka bo zamiast wyrastającego paczka wyrosło całe nic i jest od środka zgniły. Zrobiłam amputacje skurczybyka ale nie wiem czy to jest do odratowania? Załączę zdjęcie po amputacji XD

Boje się ze to jakieś robale czy inne gowno i przeniesie mi się na inne kwiatuszki a tego nie chce

2. Da się iris germanica w domu wyhodować
PaulStanley - @tymbool: 1. Kupiłam jakaś bidna orchidee cymbidium i coś ja chyba już ...

źródło: comment_1582314227rmrHEsLMaRjvuRFfUpnuOJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
i jest od środka zgniły


@PaulStanley: Jak gnije to pryśnij czymś na grzyba ¯\_(ツ)_/¯

iris germanica w domu


@PaulStanley: Sekunda w googlu https://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/irysy-brodkowe-kosaciec-brodkowy-id1367.html

Kępy irysów bródkowych można z powodzeniem sadzić w doniczkach lub innych ozdobnych pojemnikach. Uprawa irysów w doniczkach jest podobna do zwykłej uprawy w ziemi. Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna i o odczynie lekko kwaśnym. Ziemię warto wzbogacić przekompostowaną korą sosnową. Na dnie doniczki należy wyłożyć warstwę drenażu
  • Odpowiedz
@PaulStanley: Aż takim ekspertem to nie jestem. Najszybciej bym szukała na storczykowych grupach, ale jak trochę poczytałam, to te pseudobulwy po kwitnieniu się obcina - co już zrobiłaś. A następne kwitnienie odbywa się już z nowych więc wychodziłoby na to, że ta jest zbędna. Jeżeli zgniła, a na to wygląda, to pewnie za dużo wody miał ten storczyk więc osuszanie + odgrzybianie i może coś z tego będzie. Tylko tak jak
  • Odpowiedz