Wpis z mikrobloga

Uszanowanko drodzy mirkomaniacy. Ja tu do was z jednym pytajkiem. Otóż, zakładając karierę od stażysty do tech lead senior god developer/kierownik co jest lepsze i dlaczego? 10 lat doświadczenia w jeden firmie, 10 doświadczenia w 3 firmach, 10 lat doświadczenia w 10 firmach, 10 lat doświadczenia w 40 firmach?
#programowanie #naukaprogramowania #pracbaza #technologia

Co lepsze?

  • 10 lat doświadczenia w jednej firmie 5.7% (9)
  • 10 lat doświadczenia w 3 firmach 72.6% (114)
  • 10 lat doświadczenia w 10 firmach 12.1% (19)
  • 10 lat doświadczenia w 40 firmach 9.6% (15)

Oddanych głosów: 157

  • 9
  • Odpowiedz
@RageOrangeBG: Im częściej zmieniasz pracę (w granicach rozsądku) tym szybciej levelujesz. Problem jest taki, że siedząc długo w jednej firmie zwykle wchodzisz na plateu w krzywej uczenia. Wszystko już znasz, wszystko wiesz, zadania te same. Zmiana otoczenia wyrzuca Cię z tego komfortu i pokazuje, że w tym nowym otoczeniu - ludzie robili rzeczy inaczej (czy lepiej to osobny temat); ale to inaczej rozszerza Twoje perspektywy.
  • Odpowiedz
@pacuja: Bardziej bym patrzył na okres 10 lat, ale to wychodzi 4 lata na firmę średnio.
W ostatniej odpowiedzi miałem na myśli pracę w firmie przez okres próbny 3 miesiące i zmieniać pracę i tak przez 10 lat
  • Odpowiedz
@opalczynski: @Nowarozowa: A co jeśli jedna firma ma bardzo zróżnicowane projekty i w przeciągu 4 lat robiłem już chmurowy backend pod apkę mobilną, typowe java-corpo backend self-hosted, typowe java-corpo backend z migracją do chmury, projekt mocno do przodu w kwestii technologii (serverless, cloud, kubernetes, etc.) w pythonie, kilka pomniejszych projektów w scali i kotlinie? Do tego każdy projekt to nowi ludzie i nowe twarze. Pytam serio bo tak wszyscy piszą
  • Odpowiedz
@Myzreal to masz szczęście - i to serio mówię. Zdarzają się takie konfiguracje i tylko pozazdrościć. Jakby to powiedzieli na wykopie - jesteś wygrywem :)

Generalnie chodzi mi o przypadek, kiedy czujesz, że się zatrzymujesz - to dość łatwo zauważyć, mózg daje sygnały. Zwłaszcza jak jesteś 'challengerem' - 'nuda' Cię po prostu zabija.
  • Odpowiedz
@Myzreal: To jest w ogóle ciekawy temat - bo jestem już po drugiej stronie i po prostu wolałbym, żeby mi ludzie nie uciekali - ale jak ktoś się nie rozwija i to sygnalizuje, i dalej nic się nie dzieje - to jest mój fuckup; nikogo innego.

Oczywiście to też nie jest tak, że dla wszystkich rozwój jest najważniejszy - ale pytanie było postawione w tym kierunku. Jak jeszcze byłem po tamtej
  • Odpowiedz