Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #cokupic

Powiedzmy, że mam 100k zł, chciałbym jakiegoś hatchbacka w automacie dającego trochę frajdy z jazdy. Może być klasa B/C.

Nad czym się zastanawiałem do tej pory:
- Ford Focus (odpada przez problemy ze skrzynią)
- Clio RS Line (fajne, dalej w grze)
- Kia Cee'd GT (trochę przekracza budżet :/)
- Audi S3 (2014-2015, trochę się boje, że może się posypać)
- Polo GTI (w sumie to nie wiem, nie ma szans na model z produkcji a to co mają na placach często dziwnie wyposażone no i droższe niż 100k)

Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to śmiało.
  • 21
@rskk Aktualnie stoje przed takim samym zakupem i na 99% wezme Ceeda GT. W takiej kwocie nie znalazłem nic równie dobrze wyposażonego i z podobnym przyspieszeniem do 100. Jakbys mogl sie szarpnac o 30k więcej to warto pomyslec o wyprzedazowych Golfach GTI i Leonach Cupra.

Co do Focusa - ktory silnik bierzesz pod uwage?
@kub3k: Zastanawiałem się nad tym 1.5 182kuce ale tak jak wspominałem, przez problemy z automatem jego na pewno odpuszczę.

Co do Golfa GTI to dramatycznie mi się nie podoba a Cupra mimo wszystko na wyprzedaży to jakieś 135k - to już wolałbym serio dorzucić do S3 z napędem 4x4 bo to robi różnice.

@klark: Megane RS jest cholernie twarda, miałem okazję pojeździć i według mnie na daily to się nie
@kub3k: Co do Kia Ceed GT - interesowałeś się może dodatkowymi wygłuszeniami nadkoli? Słyszałem, że to faktycznie jest problem w tym aucie.
@rskk: Słyszałem tylko ze wygłuszenie nie jest za specjalne. Mam za sobą wygłuszenie moje aktualnego Leona matami i pianka wiec jak będzie bardzo zle to sam spróbuje podziałać w temacie.

Jakie jest twoje zdanie o 7dct? Co prawda nigdy nie jeździłem automatem ale nie byłem zachwycony szybkością redukowania przy dynamicznej jeździe.
@kub3k: Jechałem niestety tylko wersją 1.4 z DCT i o ile w normalu faktycznie przymulało tak w trybie Sport było całkiem ok. Jechałeś GT z automatem? U mnie w mieście mają tylko w manualu :/