Wpis z mikrobloga

#stronywww #informatyka #programowanie

Mam małą stronkę www. Co zrobić, żeby za każdym razem gdy coś zmienię np. w css i wyślę to na serwer to od razu użytkownik który wchodzi na stronę pobierał ją zaktualizowaną?

Pewnie to problem z cache/ciasteczkami, ale nie wiem co zrobić aby było dobrze :D
Bo mam taki problem, że jak ktoś wszedł kilka razy na stronkę np. parę dni temu i ja np. wczoraj podmieniłem parę zdjęć oraz zmieniłem trochę wartości w css to po wpisaniu adresu ładuje mu się stara strona a tych starych zdjęć już nawet nie ma na serwerze.

Dopiero po wpisaniu w przegladarce sciezki do zdj np. mojastrona.pl/zdjecia/zdjecie.png i załowaniu zdjęcia dwa razy, zmieni się na stronie.
Dodam też że na incognito gdzie nie ładują się ciasteczka itd. strona zawsze jest zaktualizowana, pobierana z serwera tylko ja chcę taki efekt uzyskać bez incognito.

Pozdro mirasy i liczę na pomoc ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
@turbol: nagłówki cache-control, mogą być ustawione na poziomie serwera (hostingu) albo przez Twój CMS/wtyczki/dodatki/rozszerzenia do optymalizacji czy bezpośrednio zarządzania tym nagłówkiem.
  • Odpowiedz
@turbol: Problem jest tego typu, że przeglądarka #!$%@? pliki, żeby za każdym razem nie pobierać styli. Można to ominąć w taki sposób, że dodajesz date do url np. miałeś:
to robisz i z każdą zmianą musiałbyś zmieniać tą datę.
  • Odpowiedz