Wpis z mikrobloga

Widziałem info że zarząd wywalił ~20k akcji z datą 19 luty, dla czego można się tylko domyślać. Ja jestem świeży na giełdzie. Kupowałem za 17,2 by nie tracić sprzedałem, dzisiaj, najwyżej jak będzie jakieś zamieszanie to odkupie taniej.
Tylko ten trend wywolany jest podaza akcji zarzadu. Gdy podaz sie skonczy, nie bedzie komu sprzedawac, niesmialo zielony kolor zawita, a wtedy strach sie skonczy i ludzie zaczna na nowo kupowac, tworzac na nowo trend up.
@pkbk: może i masz racje, jak napisałem jestem dosyć świeży w temacie giełdy. Ale jak była możliwość odkupić za te 15 zł było by fajnie. Bo spółka fajna fundamentalnie, No i biznes z perspektywą.
@WilczurZnahor: Irl ma szczyt zysków za sobą. Ja już sprzedałem jak było po 22 zł, a Wy róbta co chceta. Według mnie lepiej nie będzie. Poza tym pamiętajcie, że ceny energiisą gwarantowane dla nich tylko do tego roku, a potem nie wiadomo jak będzie.
@Nikitos: Moze nie idealnie analogiczna sytuacja, ale zakladam, ze jestes long-term inwestorem (inaczej bys sie ta spolka nie interesowal) - pomysl nastepnym razem o tych co sprzedali CDR za 4.5 PLN.
@pkbk: long czy nie long nie wiem kwestia jak long, no i na gpw ciężko być long term. Jestem świeżo po studiach i nadwyżkę z wypłaty wkładam w pewnę aktywa, bo zrozumiałem to że bez sensu trzymać pieniądze na lokacie, jak z pewną wiedzą można trzymać na giełdzie. P. S. zacząłem od października
@pkbk: myślę że do long term, trochę mam za słabe nerwy i doświadczenie. Dla tego zacząłem, coś tam dokładałem do grudnia na gpw, i narazie to limit, a reszta pójdzie w złoto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WilczurZnahor: @Nikitos: ogólnie po wzrostach zeszło się dużo spekulantów. Jak tylko zaczęło się czerwono robić to spekuła sypie, dodatkowo trend czerwony podtrzymany sprzedażą przez górę spółki. Ja akurat czekam co najmniej do maja na dywidendę. Średnią zakupu mam 12,7 plus dywidenda z maja 2019 to póki co na spokojnie. Mogłem celować w sprzedaż na górce ale bałem się tego, że sprzedam przy mini korekcie a dalej pójdzie w górę.
Wyniki
@OsSikorskiego: @Nikitos: @pkbk: ja jeszcze nie kupiłem , nie zdazylem choc ladnie odbijac zaczeli. Ja jestem bardzo poczatkujacy. Zaczalem w styczniu;) zainwestowalem w 4 spolki raczej long term i narazie na 3 jestem raczej do tylu;) obserwuje jeszcze interaolt ale narazie i tak przekroczylem sume inwestycji ktora poczatkowow zalozylem;))