Wpis z mikrobloga

- jesteś fotonem
- dumnie wyemitowanym z Betelgezy
- nie masz masy
- pędzisz z prędkością światła
- OTW to dla Ciebie jakieś nieporozumienie
- co to czas
- wyemitowałeś w fotosferze czerwonego superolbrzyma
- lecisz przez Wszechświat
- dla wszystkich mija 650 lat, dla Ciebie nic, bo otw nie dla Ciebie
- dolatujesz
- padasz na pośladki jakiegoś #januszopalania w Sopocie
- super życie wszechświecie
- było zostać fluktuacją

#kosmos #kosmicznapropaganda #heheszki #przegryw #pasta
  • 14
  • Odpowiedz
@wormik: to może to fotoniątko?
A on(o) nie ma masy, bo pędzi z prędkością jaką pędzi czy pędzi tak, bo nie ma masy? I czy jeśli ja się tak rozpędzę to też stracę masę i będę wiecznie młoda?
  • Odpowiedz
A on(o) nie ma masy, bo pędzi z prędkością jaką pędzi czy pędzi tak, bo nie ma masy?


@mmamia: Pędzi bo nie ma masy. Twoja masa przy rozpędzaniu będzie rosła do nieskończoności zamiast maleć i coraz trudniej będzie cię rozpędzać, u fotonów nie ma co rosnąć więc mogą #!$%@?ć. Właściwe nie mogą stać.
  • Odpowiedz
@mmamia: pędzi bo nie ma masy.
Jak się zaczniesz rozpędzać to zaczniesz zyskiwać masę, ale (dla nas) przestaniesz się starzeć. Coś za coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dran2: Mnie tylko zastanwia dlaczego fotony mają taką, a nie inną prędkość. Z czego to wynika. Przecież w próżni nic nie spowalnia fotonów. Ciekawe czy ludzie kiedyś odkryją dlaczego taka jest max prędkość tak naprawdę wszystkiego we wszechświecie, bo przecież nic nie może być szybsze od prędkości światła (chyba, że mówimy o tunelach czasoprzestrzennych, ale to póki co bardzo odległy temat, pomimo badań Einsteina i Hawkinga).
  • Odpowiedz
@wormik: podczas emisji fotonu czas jest dla niego dokładnie taki sam jak przy absorpcji na końcu drogi. Foton nawet nie wie że leci, to dla niego jest ułamek i już go nie ma. Praktycznie start i koniec to dla fotonu jest jeden moment. Z punktu widzenia fotonu to on nie poruszył się w ogóle!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@majkkali: prędkość światła wynosi tyle ile wynosi bo zasada antropiczna. Skrótowo, jeśli miała by inną wartość nie mógł byś zastanawiać się dlaczego tyle wynosi, z racji twojego nieistnienia. Dlatego, abyś mógł ją obserwować musi wynosić konkretnie tyle ile wynosi.
  • Odpowiedz
Mnie tylko zastanwia dlaczego fotony mają taką, a nie inną prędkość. Z czego to wynika.


@majkkali: symulacja więcej nie uciągnie ;) a tak na serio sam kiedyś szukałem odpowiedzi i nie znalazłem. Niewykluczone, że że @Vender ma rację.
  • Odpowiedz