Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Jaki polecacie akumulator do zabawki typu Barton Hyper 125cc?
Stał około miesiąca nieodpalany i dziś patrzę o tu ok. 1V na aku, a mrozów nie było. (,)
Kupiłem funkiel nówkę z saloonu i sprzedawca mówił, że stacyjka odcina akumulator, a ja głup uwierzyłem.
A może felerny akumulator trafiłem, bo to w sumie moto typu #cebuladeals. Tak czy owak potrzebuję nowego akumulatora, nwm zwykły czy żel. A i picrel taki jest obecnie.
Jak macie jakieś sprawdzone sklepy proszę o linki.( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motocykle #kiciochpyta #akumulator #pytanie
ForceMajeure - Hej Mirki. Jaki polecacie akumulator do zabawki typu Barton Hyper 125c...

źródło: comment_1582132893ZQhbsCtW0TgXxvvcofJ6jV.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@komw: Mam, z rozładowanym do 0 zera to można kopać i kopać. Podładowałem trochę i z kopa odpalił, ale to chyba akumulator kwasowy, wiec po takim drenażu do 0 to on zasiarczony i raczej się do niczego nadawał nie będzie. Nwm.
  • Odpowiedz
@ForceMajeure: to zrób tak jak ja, wyciągnik aku i jezdzij bez... Mam Bartona classica 125. Jeżdzę bez aku :) Myślisz że chinczyk by robił motor który jezdzi tylko z akumulatorem? To nie jest japonczyk gdzie jak coś się zepsuje to musisz do serwisu oddawac (najlepiej autoryzowanego). To motocykle w stylu rosyjskim gniotsja-nie-łamiotsja. Naprawisz taśmą klejącą i wd40. Jeżdzę już swoim 4 lata, jedyną awarię jaką miałem to na miejscu naprawiłem
  • Odpowiedz
@komw: nie do końca. Już tłumaczę:
Mój "prostownik" to takie DIY z płynną regulacją prądu i napięcia + pomiar i po podpięciu do po Aku napięcie wzrosło szybko do 12V przy poborze ok 200mA. Wiec raczej to nie to. Wydaje mi się, że teraz akumulator robi za wielki kondensator.
  • Odpowiedz
@testuje: Masz rację. Tylko ja w temacie zielony jak zgniła tabaka w rogu, no może nie do końca, ale nie miał mi kto doradzić i wybrałem wariant w moim mniemaniu bezpieczniejszy czyli zakup nówki. Zresztą sprzedawcy też o tym mówiłem pokładając wiarę w człowieka, bo wtedy mój zakładany budget był większy.
Ale tak czy owak szukam jakiegoś sensownego akumulatorka z Waszego polecenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nawet takie rzeczy w chinolu potrafią zaskoczyć...


@RupturaPerinei: oj no... z tego co rozumiem to op trzymal aku na dworze/w garazu, a to nawet chyba w japońskich się powinno na zimę wyciągać aku i w cieple trzymać?

Poza tym, żeby nie popełniać błędu typu "cherrypicking" to by jakieś obiektywne statystyki awaryjności ze względu na markę i rocznik się przydały, bo obie strony (morza japońskiego) się od czasu do czasu psują.
  • Odpowiedz
@poji: To prawda. Garaż. Skusiło mnie to, że stacyjka odcina wszystko. Trzymam też inne aku i od czasu do czasu je podładowuje i jest ok. Po prostu zdechło i jest możliwość wymiany na lepsze.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz