Wpis z mikrobloga

Mireczki, taka sytuacja dzisiaj:

Widząc autobus na przystanku lekko odpuściłem gaz, ale z uwagi na brak włączonego kierunkowskazu kontynuowałem jazdę swoją prędkością (ok 55kmh). W momencie gdy zbliżałem się do sygnalizacji widziałem jak chłopak wchodzi na jezdnie, ale uznałem, że nie ma sensu mocno hamować bo zdąży przejść. Mimo wszystko noga z gazu poszła na hamulec i okazało się to zbawienne dla 2 dziewczyn, które ślepo weszły na drogę tuż przede mnie. Dobrze, że nie miałem ładunku i bez problemu wyhamowałem, bo mogło się to skończyć tragicznie.
Później zdziwienie, że tyle wypadków z udziałem pieszych, jak nawet nie patrzą przechodząc w miejscu niedozwolonym...

#polskiedrogi #zycietruckera #motoryzacja prawie #wypadek
  • 13
@daox: To źle czujesz. reaktiv ograniczył zaufanie do uczestniczek ruchu drogowego - pieszych. Mogły i zachowały się niezgodnie do PORD - chciały przejść przez jezdnię w miejscu nie przeznaczonym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@reaktiv:
No ja generalnie to zapierdzielam ale w zabudowanym a szczególnie obok autobusów, to przyjeżdżam jakby zaraz miał ktoś wybiegnąć zza niego. Tak samo na przejściach jak samochody zasłaniają. Wszyscy musimy uważać kierowcy i piesi. Wiadomo, wszystkich się nie uratuje ale próbować trzeba.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reaktiv: jak widzę autobus stojący na przystanku to zawsze noga na hamulcu, ludzie wyłażą zza autobusu nagminnie, miałeś farta i koncentrację bo dużo nie brakowało i kłopotów od chooya