Wpis z mikrobloga

Nie wiem dlaczego, ale widok jasnej Wenus wysoko na wieczornym, lekko jeszcze jasnym niebie wywołuje we mnie zawsze takie silne nostalgiczne emocje. A już zwłaszcza, gdy zbiega się to jeszcze w czasie, tak jak teraz, z okresem późnej zimy/wczesnej wiosny. Dni są już zauważalnie dłuższe, natura się powoli budzi, miło kiedy o 17:30 widać jeszcze łunę od Słońca, a w tej łunie pięknie świeci Wenus. Jakoś tak nadzieja się w człowieku budzi że niedługo koniec tego zimna.


#astronomia #pytanie #feels ##!$%@? ##!$%@?
Pobierz RozkalibrowanaTurbopompa - Nie wiem dlaczego, ale widok jasnej Wenus wysoko na wieczo...
źródło: comment_1582046265WsBUaXqFMriO5rvMyjR0fO.jpg
  • 8
@RozkalibrowanaTurbopompa: Mam podobnie, ale robię tak za każdym razem, jak zauważę konstelację Oriona. Przypominam sobie wtedy, jak 16 lat wcześniej (miałam około 10 lat) po raz pierwszy zwróciłam uwagę na gwiazdy i pierwsze co zobaczyłam, to pas Oriona. Zastanawiałam się, dlaczego kilka gwiazd przypomina razem pana w spódnicy xD
Pamiętam, że było wtedy zimno, było też dość późno jak dla takiego dzieciaka jak ja. Pamiętam jeszcze jak nie potrafiłam sobie wyjaśnić