Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
Mamy super rosyjskiego trola/wojownika na wykopie @mobutu2 xD porównał polskie zarobki na rękę z 10% większym obciążeniem podatkowym od prawdziwego z rosyjskimi zarobkami w których "pominął" składki ubezpieczenio-zdrowotne. Gazeta Pravda byłaby dumna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nasz kolega nie widzi problemy bo "Rosji nie są one uwzględniane w funduszach wynagrodzeń" ale nie przeszkadza mu to wliczać je do polskiego wynagrodzenia i z dupy dodać 10% obciążenia xD
#rosja #polska #ruskapropaganda
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mobutu2: podałem link do twojego profilu. Powiedz czemu w takim razie policzyles je w polskim? Czemu policzyles wszystkie podatki w PL vs tylko dochodowy w Rosji? No ja się domyślam xD ich tam nie ma? Czyli ich nie płacicie? Pieniądze zostają "w ręce" tak?
@mobutu2: Tak czy inaczej mobutu, prawdą jest, że mediana wynagrodzeń w Rosji to 34500 rubli, co po odjęciu podatku 13% daje nam 30450 rubli, czyli około 1890 złotych. (Nie jestem pewien, czy oprócz tego podatku czegoś tam jeszcze nie płacicie, jakichś składek ubezpieczeniowych itp.) Z kolei płaca minimalna netto w Polsce to obecnie 1920 złotych (2600 złotych brutto), co oznacza, że ponad połowa Rosjan otrzymuje wynagrodzenie mniejsze niż polska płaca
@azen2: Z przyjemnością porównam podobne z podobnym.

Jeśli chcesz porównać medianę, no ok. Nawet zaproponowałbym to społeczeństwu. Ponieważ, jak wyjaśniłem wszystkim w poprzednim poście (jeśli to przeczytasz), średnia we współczesnym świecie jest zbyt wypaczona.

Jeśli bierzesz wskaźnik mediany dystrybucji płac w Rosji, tedy zobacz, jak daleko on od polskiego odpowiednika. Jak daleko te biedniejsze połowy Rosjan od biedniejszą połowy Polaków.

Prawie nie możemy wywnioskować z twojego dodania do dyskusji w tym